17:17 | 13.07.11 | Նորություններ | 5239
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայերենը շուտով կընդգրկվի ABBYY Lingvo բառարանի լեզուների շարքում, այսօր Երեւանում ասել է ընկերության փոխնախագահ Արամ Փախչանյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, պատասխանելով այսօր Երեւանում կայացած իր վարպետության դասի ունկնդիրների հարցերին, Արամ Փախչանյանն ասել է, որ ընկերությունը մինչ այժմ չէր ստեղծել բառարանի հայերեն տարբերակը` հայաստանյան շուկայում հավանական գնորդների սակավության պատճառով:
Արամ Փախչանյանը խոստովանել է, որ ընկերությունը պատրաստ է անել դա անվճար եւ չունի մեծ ակնկալիքներ Հայաստանում բառարանի վաճառքից:

17:17 | 13.07.11 | Новости | 5279
Ереван/Медиамакс/. Армянский вскоре войдет в число языков, поддерживаемых электронным словарем ABBYY Lingvo, сказал сегодня в Ереване вице-президент компании Арам Пахчанян.
Как сообщает Медиамакс, отвечая сегодня в Ереване на вопросы слушателей своего мастер-класса, Арам Пахчанян сказал, что компания до сих пор не создавала армянской версии словаря из-за нехватки потенциальных покупателей на армянском рынке.
Арам Пахчанян признался, что компания готова сделать это бесплатно и не имеет больших ожиданий от продаж программы в Армении.