13:06 | 13.12.11 | Նորություններ | 4543
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia ընկերությունն այսօր ներկայացրել է Orange բլոգը, որտեղ յուրաքանչյուր ոք կարող է ստեղծել վիրտուալ տարածք` կիսվելով գրառումներով, նկարներով, աուդիո ֆայլերով եւ վիդեոնկարահանումներով:
Orange Armenia ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան այսօր ասել է, որ Orange-ի ստեղծած բլոգային նոր միջավայրը պարզ եւ հասարակ կառուցվածք ունի, ինչը թույլ է տալիս տարբեր տեսակի ձեւաչափեր ներբեռնել:
«Սա պրեմիերա է ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Orange-ի աշխարհագրության երկրներում. նման հարթակ մեր գործընկերներից ոչ մեկը չի առաջարկել: Լինելով շարժական ինտերնետի առաջատարը Հայաստանում` Orange-ը պատասխանատվություն է զգում հայերեն լեզվով էլեկտրոնային բովանդակության զարգացման եւ տարածման համար»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Ընկերության մարքեթինգի բաժնի տնօրեն Արամ Մկրտչյանն էլ ասել է, որ “այս հարթակի շնորհիվ այսուհետ բլոգինգը հասանելի է բոլորին` ոչ միայն Orange-ի բաժանորդներին, այլեւ բոլոր նրանց, ովքեր ունեն ինտերնետի մուտքի հնարավորություն:
Նրա խոսքերով, բլոգում կարելի է գրանցվել ինչպես www.orangeblog.am կայքում, այնպես էլ Orange համարից 2564 կարճ համարին հաղորդագրություն ուղարկելով` բովանդակության մասում նշելով “OK – բացատ - էլեկտրոնային փոստի հասցե”:
Orange-ի բաժանորդները կարող են բլոգի պրոֆիլը միացնել բջջային հեռախոսահամարին եւ բոլոր ծանուցումները ստանալ հեռախոսին, ինչպես նաեւ 2564 համարին ուղարկված անվճար SMS-ների եւ MMS-ների միջոցով “թարմացնել կարգավիճակը”, ներբեռնել լուսանկարներ եւ տեսանյութեր:

13:06 | 13.12.11 | News | 3770
Orange Armenia CEO Bruno Duthoit said that the new Orange blog environment has a simple structure which allows downloading various formats.
“This is a novelty both in Armenia and in other countries where Orange operates: no other operator has ever offered such a platform. Being the leader of mobile internet in Armenia, Orange feels responsibility for the development and dissemination of the Armenian content in internet,” Bruno Duthoit said.
For his part, Orange Marketing Director Manager Aram Mkrtchyan said that “due to this platform blogging will be available not only for Orange subscribers but also for all those who have an internet access.”
According to him, users may register in the blog at www.orangeblog.am as well as by sending SMS -message “to 2564 short number from their Orange number. In their message the users should write the following: Ok – space - email address”.
Orange subscribers may connect the blog profile to their mobile number and receive all the notifications on their phone, as well as by means of sending free SMS and MMS messages to 2564 short number with the message “change the status”, download photos and videos.