14:39 | 14.02.12 | Նորություններ | 4412
Երեւան/Մեդիամաքս/. Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան եւ «ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարել են «Lori-Extreme 2012» ձմեռային ռալլիի ավարտի մասին:
«Ադրենալին» ասոցիացիայի կազմակերպած էքստրեմալ մարզաձեւերի առաջին ձմեռային առաջնության շրջանակներում Jeep-Trial դասում մրցումն անցկացվեց փետրվարի 12-ին Գուգարքում:
Մրցմանը մասնակցեց 25 թիմ, կազմված Jeep-Trial դասի սիրահարներից: Հանդիսատեսի կարգավիճակում միջոցառմանը ներկա էր շուրջ 2 հազար ավտոսիրահար Երեւանից եւ մարզերից:
Բազմաթիվ մրցավազքերի արդյունքում սիրահար վարորդներից հաղթող ճանաչվեց Լենդրուշ Սահակյանը, ով հանդես էր գալիս Toyota Fortuner ավտոմեքենայով, երկրորդ տեղը զբաղեցրեց Մինաս Տիրացյանը` Ford Maverick մեքենայով, իսկ երրորդ տեղը` Mitsubishi Io մեքենայի վարորդ Արսեն Գեւորգյանը: Բոլոր մրցանակակիրները ներկայացնում են Լոռու մարզը: Նրանք ստացան արժեքավոր մրցանակներ առաջնության կազմակերպիչներ` Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի եւ «ԱրմենՏել» ընկերության կողմից:
«Առաջնության այցելուների թիվը գերազանցեց մեր ակնկալիքները: Մենք ուրախ ենք, որ ավտոսիրահարների կողմից կա մեծ հետաքրքրություն ավտոսպորտի նոր ուղղության նկատմամբ եւ, հաշվի առնելով մասնակիցների մեծ ցանկությունը, մենք հետագայում եւս կանցկացնենք սեզոնային առաջնություններ բոլոր մարզերում», - նշեց Հայաստանի Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանը:
«Հաճելի է, որ «Lori-Extreme 2012» ռալլին մեծ հետաքրքրություն առաջացրեց, ինչպես պրոֆեսիոնալների, այնպես էլ սիրահարների շրջանում: Մոտ ապագայում մենք նախատեսում ենք անցկացնել ձմեռային էքստրիմ փառատոն, որտեղ կներկայացվեն տարբեր ուղղություններ` արտաճանապարհային մեքենաներ վարելուց, մինչեւ սնոուբորդ եւ պարկուր: Վստահ եմ, որ այդ մրցումները կդառնան վառ իրադարձություն էքստրեմալ սպորտի պրոֆեսիոնալների եւ սիրահարների կյանքում», - նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

14:39 | 14.02.12 | Новости | 4492
Ереван/Медиамакс/. 12 февраля в Лорийском марзе Армении прошло зимнее ралли внедорожников «Lori-Extreme 2012» класса Jeep-Trial по инициативе Арментел и ассоциации экстремального спорта «Адреналин».
В соревновании приняли участие 25 экипажей, полностью состоящих из любителей спортивной номинации Jeep-Trial. В качестве зрителей мероприятие посетили около двух тысяч автолюбителей из Еревана и регионов Армении, сообщили в АрменТел.
По итогам многочисленных красочных заездов победителем в соревновании был признан Саакян Лендруш, выступивший на автомобиле Toyota Fortuner, второе место занял Тирацян Минас на автомобиле Ford Maverick, а третье – Геворгян Арсен – пилот автомобиля Mitsubishi Io. Все финалисты-любители представляют марз Лори. Они получили призы от организаторов чемпионата - Ассоциации экстремального спорта «Адреналин» и компании «АрменТел».
«Мне приятно, что ралли «Lori-Extreme 2012» вызвало большой интерес у профессионалов и любителей. В самое ближайшее время мы планируем провести фестиваль зимнего экстрима, на котором будут представлены разные дисциплины от вождения внедорожников и квадроциклов до сноуборда и паркура», - отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.
Jeep-Trial - автомобильное соревнование на трассе с искусственными и естественными препятствиями проводится на скорость и мастерство преодоления трассы, которая разделена на секции. Цель соревнования - прохождение трассы через обозначенные курсовые ворота за минимальное время.