17:18 | 30.03.12 | Նորություններ | 4355
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) հովանավորում է «Red Bull Paper Wings 2012” առաջնության ազգային փուլը:
2012թ-ի մարտի 27-ից 29-ը Հայաստանի բուհերի ուսանողները ցուցադրեցին թղթյա ինքնաթիռ պատրաստելու իրենց հմտությունները, լավագույն արդյունքներ ցուցադրած 45 մասնակից մարտի 31-ին կպայքարեն աշխարհի առաջնության եզրափակչում Հայաստանը ներկայացնելու իրավունքի համար, հայտնել են ընկերությունում:
«Տարեցտարի Red Bull Paper Wings առաջնությունը հավաքում է ավելի մեծ թվով երկրպագուներ ամբողջ աշխարհով: Առաջին հայացքից պարզ ու հասկանալի առաջադրանքները մասնակիցներից պահանջում են երկրաչափության հիմունքների, աէրոդինամիկայի և ֆիզիկայի օրենքների իմացություն: Վստահ եմ, որ մասնակիցները կցուցադրեն բարձր պատրաստվածություն և կստանան դրական լիցքեր և անմոռանալի տպավորություններ», - ասել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Red Bull Paper Wings 2012» համաշխարհային առաջնության շրջանակում թղթյա ինքնաթիռների մրցումների ազգային փուլն անցկացվում է 3 դասերում` «թռիչքի հեռավորություն», «թռիչքի տևողություն» և «աէրոբատիկա»: Ընտրական փուլերն անցկացվեցին մարտի 27-ին` Երևանի Պետական Համալսարանում, մարտի 28-ին` Հայաստանի Պետական Ճարտարագիտական Համալսարանում և մարտի 29-ին` Պետական Տնտեսագիտական Համալսարանում: Յուրաքանչյուր փուլում լավագույն արդյունքներ ցուցադրած 15 ուսանող անցան ազգային եզրափակիչ և մարտի 31-ին կպայքարեն Աշխարհի առաջնության 3 ուղեգրերի համար:
«Red Bull Paper Wings 2012» առաջնությունն անցկացվում է 2006 թվականից ավստրիական Զալցբուրգ քաղաքում` յուրաքանչյուր 3 տարին մեկ: Մրցումներին մասնակցում են տարբեր երկրների ուսանողներ:

17:18 | 30.03.12 | Новости | 4386
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) стала спонсором национального этапа чемпионата Red Bull Paper Wings 2012.
С 27 по 29 марта студенты армянских вузов продемонстрировали свои навыки в изготовлении и запуске бумажных самолетов, а 31 марта 45 студентов, показавших лучшие результаты, поборются за право представить Армению в финале чемпионата мира, сообщили в компании.
«Чемпионат Red Bull Paper Wings из года в год завоевывает все больше почитателей по всему миру. На первый взгляд простые и понятные задания требуют от участников знания основ геометрии, законов аэродинамики и физики. Я уверен, что участники соревнований проявят высокий уровень подготовки и получат положительные эмоции и незабываемые впечатления», - сказал гендиректор АрменТел Игорь Климко.
Соревнования по запуску бумажных самолетов в рамках национального этапа Red Bull Paper Wings 2012 проводятся в трех категориях: «Дальность полета», «Длительность полета» и «Аэробатика» (демонстрация фигур высшего пилотажа). Отборочные этапы прошли в течение трех дней: 27 марта - в Ереванском Государственном Университете, 28 марта – в Государственном Инженерном Университете Армении и 29 марта – в Государственном Экономическом Университете. По 15 студентов, показавших лучшие результаты в каждом их трех отборочных туров, пройшли в национальный финал и 31 марта поборются за три путевки на чемпионат мира.
Чемпионат Red Bull Paper Wings проводится с 2006 года в австрийском городе Зальцбург каждые три года. В соревнованиях принимают участие студенты из различных стран.