18:15 | 19.04.12 | Նորություններ | 3058
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր հայտարարվել է ՀՀ վարչապետի բարձր հովհանու ներքո անցկացվող ՏՏ ոլորտի «Լավագույն կառավարիչներ» ամենամյա մրցանակաբաշխության մեկնարկը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր հայտնել են  մրցանակաբաշխության հանձնաժողովի նախագահ, «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ տնօրեն  Հովիկ Մուսայելյանը, հանձնաժողովի անդամներ` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու ՀՀ վարչապետի օգնական Վարդան Նիկոյանը:
«Մրցանակաբաշխության հիմնական նպատակը ՏՏ ոլորտում կառավարման հմտություններին տիրապետող մասնագետներ ունենալն է: ՏՏ ոլորտում ժամանակակից գիտելիքներով օժտված երիտասարդ կառավարիչների մեջ արվող ներդրումները հանդիսանում է այն կարեւոր գործոնը, որով պայմանավորված է Հայաստանի` ՏՏ համաշխարհային շուկայում իր ուրույն տեղի գրավումը»,-ասել է Հովիկ Մուսայելյանը:
«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի բարձր արդյունավետությունն ապահովելու համար անհրաժեշտ են բարձրակարգ մենեջերներ, պետք է ստեղծենք համապատասխան միջավայր, որում կկարողանաք պատրաստել ՏՏ մենեջերներ եւ ոլորտը դարձնել մրցունակ», - նշել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մրցույթին կարող են մասնակցել ավելի քան 10 տարվա փորձ ունեցող կառավարիչներ, որոնք աշխատում են ՀՀ-ում գրանցված ՏՏ ոլորտի ընկերություններում: Մասնակցության հայտը կարող են ներկայացնել մինչեւ ապրիլի 21-ը: Հաղթողները կհայտարարվեն մայիսի 15-ին, իսկ տասնհինգօրյա վերապատրաստման դասընթացը կլինի օգոստոսին` Սթենֆորդի համալսարանում:
Հայտարարությունն եւ մասնակցության հրավերը տեղակայված է http://www.gov.am/am/announcements/item/88/ հասցեով:

Вардан Никоян, Овик Мусаелян и Ральф Йирикян (архивное фото)
Ереван/Медиамакс/. Сегодня было объявлено начало ежегодного конкурса «Лучшие управляющие» ИТ сферы, проходящего под патронажем премьер-министра Армении.
Как сообщает Медиамакс, об этом объявили сегодня председатель комиссии, исполнительный директор Синопсис Армения Овик Мусаелян, и члены комиссии, гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и помощник премьер-министра Армении Вардан Никоян.
«Основная цель награждения - иметь в Армении опытных специалистов в области управления в сфере ИТ. Инвестиции в молодых ИТ-менеджеров являются важным фактором, которым обусловлено завоевание Арменией своего особого места на мировом рынке ИТ», - отметил Овик Мусаелян.
«Для обеспечения высокой продуктивности армянского ИТ-сектора необходимы высококлассные менеджеры, необходимо создать соответствующую среду», - сказал Ральф Йирикян.
В конкурсе могут принять участие менеджеры, имеющие более чем 10-летний опыт управления, работающие в ИТ-компаниях Армении. Заявки на участие могут представляться до 21-го апреля. Победители будут объявлены 15-го мая, а 15-дневный курс переподготовки пройдет в августе в Стенфордском университете.
Объявление конкурса и приглашение на участие в размещены по адресу http://www.gov.am/am/announcements/item/88/.