Օրանժ Արմենիա-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան
Երեւան/Մեդիամաքս/. Օրանժ Արմենիա-ն այս տարի չի նախատեսում 4G ցանց գործարկել, Մեդիամաքս-ին ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Մենք ունենք մեծ չիրագործված պոտենցիալ 3G+ տեխնոլոգիայի ներքո, որը թույլ է տալիս մեր բաժանորդներին ունենալ մինչեւ 42 մբիթ/վ արագություն», - ասել է Բրունո Դյութուան:
2011-ի վերջում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հայտարարեց Երեւանի կենտրոնում 4G/LTE ցանցի առեւտրային գործարկման մասին:
Բրունո Դյութուան տեղեկացրել է, որ Օրանժ Արմենիայի բաժանորդների թիվը 2012թ. սկզբից աճել է շուրջ 30 000-ով եւ ներկայումս կազմում է մոտ 630 հազար:

Гендиректор Оранж Армения Бруно Дютуа
Ереван/Медиамакс/. Оранж Армения не планирует запуск сети 4G в этом году, сказал Медиамакс гендиректор компании Бруно Дютуа.
«У нас есть большой потенциал технологии 3G+, благодаря которому наши абоненты могут иметь интернет со скоростью до 42 мб/сек», - сказал Бруно Дютуа.
ВиваСелл-МТС в конце 2011 года объявил о коммерческом запуске сети 4G/LTE в центре Еревана.
Бруно Дютуа сообщил, что число абонентов Оранж Армения с начала 2012 года увеличилось на 30 000 и на данный момент составляет около 630 тысяч. 13% (около 80 тыс.) являются абонентами интернет-услуг, а 87% (около 550 тыс.) - абонентами голосовых услуг.