04:24 | 28.09.12 | Նորություններ | 4875
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) Եղեգնաձորի մասնաճյուղը համալրել է 12 հզոր համակարգիչներով, ինտերնետ հասանելիությամբ լսարանով, «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակներում գործող 3G երթուղիչով:
Լաբորատորիայում տեղադրված է լազերային տպիչ, ինտերակտիվ գրատախտակ իր լուսարձակով եւ փոխանջատիչ: Համալսարանի ՏՏ լաբորատորիայում կգործի նաեւ Wi-Fi անկյուն, հայտնել են ընկերությունում:
«Համացանցի տեղեկատվական հզոր բազան կարելի է հրաշալի ծառայեցնել կրթության նպատակներին: Դա թույլ կտա տնտեսել ժամանակը, բարձրացնել տեղեկացվածության մակարդակը եւ ձեռք բերել արագ որոշումներ կայացնելու հմտություն: Նման պայմանների առկայությունը կարեւոր է` ուսանողներին մասնագիտացման հարցում ուղղորդելու համար: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ձգտում է կրթության ժամանակակից ենթակառուցվածքները հասանելի դարձնել նաեւ մարզերի ուսանողությանը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ընկերությունում նշել են, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ համագործակցող 29 բուհից 16-ն արդեն ապահովվել են տեղեկատվական ժամանակակից ենթակառուցվածքներով:

04:24 | 28.09.12 | Новости | 4881
Ереван/Медиамакс/. ВиваСелл-МТС оснастил Егегнадзорский филиал Государственного экономического университета Армении (ГЭУА) 12 мощными компьютерами, аудиторией с интернет доступом и маршрутизаторами 3G, действующими в рамках пакета «Home-Zone Turbo».
В лаборатории установлены лазерный принтер, интерактивная доска и модулятор. В ИТ лаборатории университета также будет действовать Wi-Fi уголок, сообщили в компании.
“Мощная информационная интернет-база может прекрасно служить в целях образования. Это поможет сэкономить время, повысить уровень осведомленности и приобрести навыки быстрого принятия решений. Такие условия имеют важное значение для ориентирования студентов в профессиональном плане. ВиваСелл-МТС стремится сделать современные инфраструктуры образования доступными также для студентов из регионов”, - заявил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В компании отметили, что из 29 вузов, сотрудничающих с ВиваСелл-МТС, 16 уже обеспечены современными информационными инфраструктурами.