14:27 | 26.03.13 | Նորություններ | 2266
Մարտի 27-ին ժամը 16.00-ին Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի «Խանջյան» սրահում տեղի կունենա Բրիտանական ֆիլմերի 11-րդ փառատոնի շրջանակում կազմակերպված «Ֆիլմ + H20» կինո- մրցույթի մրցանակաբաշխության արարողությունը:
«Ֆիլմ + H20» կինո- մրցույթի հաղթողը` Sheffield Doc/Fest 2013 փառատոնին «Ֆիլմ + H20» կինո-մրցույթի հաղթանակած ռեժիսորը կմեկնի Միացյալ Թագավորություն` մասնակցելու Sheffield Doc/Fest 2013 ամենամյա փառատոնին, ուր հնարավորություն կունենա հետեւելու փառատոնի ծրագրին եւ անգլիացի ռեժիսորների հետ քննարկելու համագործակցության հնարավորությունները:
«Ֆիլմ + H20» մրցույթին հայ ռեժիսորների ներկայացրած աշխատանքներից նախնապես ընտրվել էր ինը կարճամետրաժ ֆիլմ: Կինո-մրցույթը հայտարարվել էր ամիսներ առաջ եւ նվիրված էր Բրիտանական ֆիլմերի 11-րդ փառատոնի` «Ջրային համագործակցության» թեմային: Մրցույթի նպատակն էր ֆիլմերի միջոցով բարձրաձայնել հասարակությունում առկա ջրի հետ կապված խնդիրներն ու մտահոգությունները:
Բացի առաջին մրցանակակրից, ով կարժանանա գլխավոր մրցանակին, այն է` այցելություն Sheffield Doc/Fest 2013 փառատոն, մրցույթի հայ-բրիտանական հեղինակավոր ժյուրին ընտրել է նաեւ երկրորդ եւ երրորդ տեղի հաղթողներին: Իսկ փառատոնի հովանավոր ԱրմենՏելը կպարգեւատրի «YouTube Winner» անվանակարգի հաղթողին: Այս անվանակարգի հաղթողը պետք է հավաքեր առավելագույն քանակությամբ հավանություն` britfilms.am կայքում կազմակերպված քվեարկության արդյունքում:
«Beeline  ծառայությունների շնորհիվ մենք հնարավորություն ունենք օտագործել քիչ քանակությամբ թուղթ, թանաք, քիչ երթեւեկել տրանսպորտով` չաղտոտելով շրջակա միջավայրը, եւ այդ ամենի հետ մեկտեղ ստանալ ավելի շատ շփում եւ դրական էմոցիաներ: Ունենալով նման առաջարկներ, մենք ցանկանում ենք լինել օգտագար հասարակությանը եւ այդ իսկ պատճառով որոշեցինք աջակցել  Բրիտանական ֆիլմերի 11-րդ փառատոնի անցկացմանը, որն ուղղված է ոչ միայն մշակույթների սերտացմանը, այլ նաեւ մեծապես աջակցում է շրջակա միջավայրի պահպանմանը»,- նշել է «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի, ԱՊՀ երկրներում Հասարակայնության հետ կապերի վարչության ղեկավար Արտյոմ Մինաեւը:
«Ֆիլմ + H20» մրցույթին ներկայացված ֆիլմերը հնարավոր է դիտել Բրիտանական խորհրդի Յութուբյան էջում` http://www.youtube.com/BCArmenia եւ www.britfilms.am կայքում:

14:27 | 26.03.13 | Новости | 2722
27 марта в 16.00 в Центре искусств Гафесчян состоится церемония награждения киноконкурса «Фильм + H2О», организованного в рамках 11-го Фестиваля британских фильмов.
Победитель киноконкурса в 2013 году отправится в Великобританию для участия в ежегодном фестивале Sheffield Doc/Fest 2013, где сможет следить за программой фестиваля и обсудить с английскими режиссерами возможности сотрудничества.
Кроме первого приза, армяно-британское почетное жюри конкурса выбрало также обладателей второго и третьего места. А спонсор фестиваля АрменТел наградит победителя категории «YouTube Winner». Победитель в этой номинации должен был набрать максимальное количество лайков в результате голосования на сайте britfilms.am.
“Благодаря услугам Beeline мы можем использовать меньшее количество бумаги, чернил, мало ездить на транспорте, не загрязняя окружающую среду, и параллельно с этим получить больше общения и позитивных эмоций. Имея подобные предложения, мы хотим быть полезными обществу и по этой причине решили содействовать проведению 11-го кинофестиваля Британских фильмов, который направлен не только на сближение культур, но и содействует охране окружающей среды”,- отметил руководитель департамента по связям с общественностью в странах СНГ группы компаний “ВымпелКом” Артем Минаев.
Представленные на конкурс фильмы возможно посмотреть на странице Британского совета в YouTube http://www.youtube.com/BCArmenia и на сайте www.britfilms.am.