12:26 | 22.05.13 | Նորություններ | 6274
Այսօր Երեւանի Էրեբունի վարչական շրջանի Էրեբունի 20/52 հասցեում բացվել է Ռոստելեկոմի թվով 8-րդ եւ Երեւանում առաջին վաճառքի եւ սպասարկման սրահը:
Մինչ այդ ընկերությունը ինտերնետի եւ IP-հեռախոսակապի ծառայություններ էր մատուցում Հայաստանի մարզերում:
Առաջիկայում Ռոստելեկոմի ծածկույթն ընդգրկելու է Երեւան քաղաքի բոլոր համայնքները, եւ երեւանաբնակները նույնպես հնարավարություն են ստանալու օգտվելու Ռոստելեկոմի գերարագ ինտերնետի եւ հեռախոսակապի ծառայություններից, հայտնել են ընկերությունում, հավելելով, որ Երեւանի բնակիչները ոչ միայն կկարողանան օգտվել Ռոստելեկոմի գերարագ ինտերնետի եւ հեռախոսակապի (շուտով նաեւ հեռուստատեսության) ծառայություններից, այլ նաեւ խորհրդատվություն ստանալ վաճառքի եւ սպասարկման սրահներում:
Ընկերությունում նշել են, որ 2013թ. առաջին հինգ ամիսների ընթացքում Ռոստելեկոմի կողմից ՀՀ-ում իրականացվել են շուրջ 1.5 մլրդ ՀՀ դրամի ներդրումներ, որոնք ուղղվել են ՀՀ 12 քաղաքներում ենթակառուցվածքների ձեւավորմանն ու զարգացմանը:
Ռոստելեկոմի վաճառքի եւ սպասարկման սրահներ ներկայիս դրությամբ գործում են Աբովյանում, Գյումրիում, Աշտարակում, Վանաձորում, Չարենցավանում, Կապանում եւ Արմավիրում, ուր գերարագ ինտերնետի, հեռախոսակապի եւ շուտով նաեւ հեռուստատեսության ծառայություններին բաժանորդագրվելուց բացի բաժանորդները կարող են ձեռք բերել համակարգիչներ եւ աքսեսուարներ:

12:26 | 22.05.13 | News | 6360
The 8th Rostelecom center in Armenia and the first sales and service one in Yerevan opened at 20/52 Erebuni in Erebuni administrative district today.
The company provided internet and IP services in marzes of Armenia before that.
In near future, the Rostelecom coverage will contain all the Yerevan districts and Yerevan residents will also be able to use Rostelecom high-speed internet and phone services, the company reported adding that Yerevan residents will not only use Rostelecom high-speed internet and phone services (and TV soon) but also get consultancy in sales and service centers.
The company noted that Rostelecom made around AMD1.5bln investments in Armenia which were allocated to formation and development of infrastructures in 12 towns of Armenia over the first five months of 2013.
As of now, Rostelecom sales and service centers operate in Abovyan, Gyumri, Ashtarak, Vanadzor, Charentsavan, Kapan and Armavir where subscribers can get computers and accessories apart from getting subscribed to high-speed internet, phone and also TV services soon.