15:53 | 25.10.13 | Նորություններ | 4355
«ԱրմենՏել» ընկերությունը համաձայն չէ ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի կողմից այսօր ընդունված որոշման հետ, որով վերջինս ընկերությանը տուգանել է 20 միլիոն դրամով:
«ԱրմենՏել»-ի հասարակայնության հետ կապերի վարչության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը Մեդիամաքս-ի թղթակցին ասել է, որ այս որոշման մասին ընկերությունը տեղեկացել է ԶԼՄ-ներից:
«Սա շատ զարմանալի որոշում է: Մեր ներկայացուցիչը չէր հրավիրվել հանձնաժողովի այսօրվա նիստին, չնայած մասնակցել էր նախորդ բոլոր քննարկումներին: Այս որոշման հիմքերը մեզ համար անհայտ են եւ անհասկանալի»,- նշել է Անուշ Բեղլոյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ ընկերությունը սպասում է ՏՄՊՊՀ որոշման պաշտոնական տեքստին:
«ԱրմենՏել» ընկերության դեմ բողոքը ՏՄՊՊՀ էր ներկայացրել «Օրանժ Արմենիա» ընկերությունը:
Մեդիամաքս-ի թղթակցի հետ զրույցում «Օրանժ Արմենիա» ընկերության հանրային կապերի պատասխանատու Լիլիթ Մարտիրոսյանն ասել է, որ ընկերությունը ողջունում է ՏՄՊՊՀ որոշումը: Ըստ նրա, «ընկերության հայցի նպատակն էր հասնել շուկայում առողջ մրցակցության վերականգնմանը, ինչը եւ հաստատվեց այսօրվա որոշմամբ»:

15:53 | 25.10.13 | Новости | 4419
АрменТел не согласна с принятым сегодня решением Государственной комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК), согласно которому комиссия оштрафовала компанию на 20 миллионов драмов.
Пресс-секретарь АрменТел Ануш Беглоя заявила сегодня Медиамакс, что о решении комиссии компания узнала из СМИ.
«Это решение нас крайне удивило. Наш представитель не был приглашен на сегодняшнее заседание комиссии, хотя он присутствовал на всех предшествовавших обсуждениях. Основы этого решения нам непонятны»,- сказала Ануш Беглоян.
Она отметила, что компания ждет официального текста решения ГКЗЭК.
В беседе с Медиамакс пресс-секретарь Оранж Армения Лилит Мартиросян заявила, что компания приветствует решение комиссии. По словам представителя Оранж Армения, «компания представила жалобу в ГКЗЭК для восстановления здоровой конкуренции на рынке, что и было подтверждено сегодняшним решением».