16:16 | 15.11.13 | Նորություններ | 4903
Նոյեմբերի 14-ին Երեւանի երեխաների խնամքի եւ պաշտպանության թիվ 2 գիշերօթիկ հաստատության սաները անակնկալ էին կազմակերպել “Ռոստելեկոմ” ընկերության համար` ներկայացնելով իրենց վերաբերմունքը “ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ” ընկերության եւ հատկապես Ռոստելեկոմ ապրանքանիշի նկատմամբ:
Երեխաների կողմից ներկայացված բեմադրությունն ու նկարները, որոնք պատկերում էին “Ռոստելեկոմը” մանուկների աչքերով, հուզեցին բոլոր ներկաներին: Որոշ նկարներ ուղորդվեցին “Ռոստելեկոմի” գլխամաս՝ որպես հիշատակ գիշերօթիկ հաստատության սաների կողմից:
Առաջիկայում ընկերությունը շարունակելու է համագործակցությունը հաստատության հետ՝ ապահովելով երեխաներին համատեղ ուսուցողական ծրագրերով ու միջոցառումներով:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 1-ին ընդառաջ “Ռոստելեկոմը” հաստատությանը նվիրել էր ներքին համակարգչային ցանց, ինչի շնորհիվ լայնաշերտ ինտերնետով ապահովվեցին հաստատության դասասենյակներն ու համակարգչային սրահը: Այնուհետեւ ընկերության կողմից խնամքի կենտրոնի համակարգչային կենտրոնը համալրվեց նոր համակարգիչներով, որոնց շնորհիվ թվով ավելի շատ երեխաներ կարողացան մասնակցել դասընթացներին եւ զարգացնել իրենց համակարգչային հմտությունները:

16:16 | 15.11.13 | Новости | 4980
Воспитанники организации по защите и заботе за детьми, ереванского интерната №2 преподнесли 14 ноября сюрприз компании «Ростелеком», продемонстрировав свое отношение к компании «Джи Эн Си-Альфа» и, в частности, к бренду Ростелеком.
Подготовленные воспитанниками небольшой спектакль и рисунки, на которых была изображена компания глазами детей, растрогали всех присутствующих. Некоторые рисунки нашли место непосредственно в головном офисе компании как воспоминание о воспитанниках интерната.
Компания «Ростелеком» намерена продолжать сотрудничество с интернатом и обеспечить детей образовательными программами и мероприятиями.
Напомним, что в преддверии Дня защиты детей компания «Ростелеком» обеспечила интернату внутреннюю компьютерную сеть, в результате чего компьютерный зал и учебные помещения были обеспечены широкополосным интернетом. Затем, благодаря компании, компьютерный центр интерната пополнился новым оборудованием, за счет этого большее число воспитанников получило возможность принимать участие в занятиях и улучшать компьютерные навыки.