17:58 | 17.12.13 | Նորություններ | 4731
Երեւան: Մեդիամաքս: Օրանժ Արմենիա ընկերության տեղեկատվության եւ հարակցության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Լիլիթ Մարտիրոսյանը հերքել է լուրերն այն մասին, թե ադրբեջանցի հաքերները կոտրել են ընկերության բաժանորդների տվյալների բազան:
Տեղեկավությունն այդ մասին հարապարկվել էր այսօր Anti-armenia.org կայքում: Հայտարարության մեջ նշված էր, որ ադրբեջանցի ցանցահեններին հաջողվել է կոտրել եւ տիրանալ ՀՀ Ոստիկանության անձնագրային վարչության, Ճանապարհային ոստիկանության, ՎիվաՍել-ՄՏՍ եւ Օրանժ Արմենիա ընկերությունների տվյալների բազային:
«Բաժանորդների տվյալների անվտանգությունն ու գաղտնիությունը Orange-ի բիզնես պատասխանատվության հիմնասյուներից է: Orange Արմենիայի բաժանորդների բազան գտնվում է առավելագույն պաշտպանության ներքո, որը կազմակերպվում է Orange Խմբի կողմից մշակված տեխնիկական լուծումներով եւ լավագույն մասնագետների կողմից: Այն ոչ իրավասու անձանց համար հասանելի չէ եւ որեւէ մեկի կողմից Orange-ի բազա չարտոնագրված մուտք չի գրանցվել»,- ասված է Օրանժ Արմենիայի տարածած հաղորդագրության մեջ:

17:58 | 17.12.13 | Новости | 4825
Ереван /Медиамакс/. Руководитель департамента информации и связей с общественностью компании Оранж Армения Лилит Мартиросян опровергла сегодня сообщения о том, что азербайджанские хакеры взломали базу данных пользователей Orange.
Сообщение о взломе было опубликовано сегодня на сайте Anti-armenia.org. В сообщении было отмечено, что азербайджанским хакерам удалось взломать и получить доступ к базам данных паспортной службы Полиции Армении, Дорожной полиции, компаний ВиваСел-МТС и Orange Армения.
«Безопасность и конфиденциальность баз данных пользователей является одним из краеугольных камней бизнес-ответственности Orange. Данная база находится под максимальной защитой, разработанной на основе технических решений группой Orange, а также лучших специалистов. База недоступна для нежелательных лиц, и несанкционированного входа в базу зафиксировано не было»,- сказала Лилит Мартиросян.