17:58 | 17.12.13 | Նորություններ | 4731
Երեւան: Մեդիամաքս: Օրանժ Արմենիա ընկերության տեղեկատվության եւ հարակցության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Լիլիթ Մարտիրոսյանը հերքել է լուրերն այն մասին, թե ադրբեջանցի հաքերները կոտրել են ընկերության բաժանորդների տվյալների բազան:
Տեղեկավությունն այդ մասին հարապարկվել էր այսօր Anti-armenia.org կայքում: Հայտարարության մեջ նշված էր, որ ադրբեջանցի ցանցահեններին հաջողվել է կոտրել եւ տիրանալ ՀՀ Ոստիկանության անձնագրային վարչության, Ճանապարհային ոստիկանության, ՎիվաՍել-ՄՏՍ եւ Օրանժ Արմենիա ընկերությունների տվյալների բազային:
«Բաժանորդների տվյալների անվտանգությունն ու գաղտնիությունը Orange-ի բիզնես պատասխանատվության հիմնասյուներից է: Orange Արմենիայի բաժանորդների բազան գտնվում է առավելագույն պաշտպանության ներքո, որը կազմակերպվում է Orange Խմբի կողմից մշակված տեխնիկական լուծումներով եւ լավագույն մասնագետների կողմից: Այն ոչ իրավասու անձանց համար հասանելի չէ եւ որեւէ մեկի կողմից Orange-ի բազա չարտոնագրված մուտք չի գրանցվել»,- ասված է Օրանժ Արմենիայի տարածած հաղորդագրության մեջ:

17:58 | 17.12.13 | News | 4728
Yerevan /Mediamax/. Orange Armenia's spokesperson Lilit Martirosyan denied the news according to which the Azerbaijani hackers attacked Orange Armenia's subscriber data base.
The information was published on Anti-armenia.org today. According to the information, Azerbaijani hackers managed to break and access the databases of Passport Department of the Armenian Police, Road Police, VivaCell-MTS and Orange Armenia.
"The security and confidentiality of the subscribers is one of the cornerstones of Orange's corporate responsibility. Orange Armenia subscriber database is maximum secured which is supported by technical solutions worked out by Orange Group and best specialists. It's not available for not-authorized persons and we didn't register any access to Orange's base by anyone", Orange Armenia's statement reads this.