09:53 | 26.12.13 | Նորություններ | 4290
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ Արագածոտնի մարզի Կոշ համայնքում կսկսի գործել 40 երեխայի համար նախատեսված ցերեկային խնամքի նորաստեղծ կենտրոնը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մոտ 8 մլն դրամ է հատկացրել 8 ննջասենյակ, ժամանցի, վերականգնողական թերապիայի սենյակներ, խաղասրահ եւ խոհանոց կահավորելու, ինչպես նաեւ վերականգնողական սարքավորումներ ձեռք բերելու համար:
«Ամենակարեւոր դեղամիջոցը ուշադրությունն է: Գոյություն ունեցող խնդիրների առջեւ աչք փակելը չի վերացնում դրանք: Հոգեբանական այն մեծ աջակցությունը, որն այստեղ տրամադրվելու է դրա կարիքը զգացող երեխաներին եւ նրանց ծնողներին, կնպաստի, որպեսզի մասնագետներն ավելի մեծ արդյունքի հասնեն»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ֆիզիկական կամ մտավոր հաշմանդամություն ունեցող երեխաներն ու նրանց ծնողները կենտրոնում կարող են ստանալ ոչ միայն հոգեբանական, այլեւ համապատասխան բժշկական աջակցություն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը նաեւ հաստատեց ընկերության պատրաստակամությունը համաֆինանսավորման սկզբունքով աջակցել կենտրոն հաճախող 15 երեխայի սոցիալական կարիքները ամսական կտրվածքով: Նույն սկզբունքով եւս 5 երեխայի խնամքի ծախսերը կհոգա Յիրիկյանների ընտանիքը:

09:53 | 26.12.13 | Новости | 4361
При поддержке ВиваСелл-МТС в общине Кош открылся центр дневного ухода за детьми, рассчитанный на 40 человек.
ВиваСелл-МТС выделила для реализации программы около 8 млн драмов, которые были использованы для закупки специального реабилитационного оборудования и мебели.
«Самым главным средством лечения является винимание. Если мы закрываем глаза перед существующими проблемами, мы не решаем их. Та психологическая помощь, которая будет оказываться тут детям и их родителям, поможет, чтобы специалисты добивались лучших результатов», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Ральф Йирикян также отметил, что ВиваСелл-МТС выделит софинансирование для ежемесячного решения социальных вопросов 15 детей, посещающих центр. Еще 5 семей будет поддерживать семья Йирикянов.