15:19 | 20.02.14 | Նորություններ | 6455
Այդ մասին այսօր Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը` հավելելով, որ դեռեւս չի կարող կոնկրետ ժամկետներ մատնանշել:
«Դա դժվարին խնդիր է` կապված որոշ սահմանափակումների հետ` ինչպես արտաքին, այնպես էլ ներքին»,- ասել է նա:
Միաժամանակ, գլխավոր տնօրենը նշել է, որ IP-հեռուստատեսությունը առաջնահերթ ուղղություն է ինչպես իր, այնպես էլ ընկերության համար:
«Մենք ունենք բաժանորդային մեծ բազա, բաժանորդները մեզ սիրում ու վստահում են, նրանք վստահ են, որ մենք լավ ծառայություն կմատուցենք»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
Մեդիամաքս-ը նշում է, որ հանդես գալով 2013թ. իր առաջին մամուլի ասուլիսում` Անդրեյ Պյատախինը հեռուստատեսային ծառայությունների ներդրումն անվանել էր իր անձնական առաջնահերթ խնդիրը: Պատասխանելով հարցին այն մասին, թե ինչո՞ւ ընկերությունը մինչ օրս IPTV ծառայություն չի տրամադրում, Անդրեյ Պյատախինը խոստովանել էր, որ ընկերության աշխատակիցներին այդ հարցն ուղղել է ԱրմենՏել-ի ղեկավարի պաշտոնում իր առաջին աշխատանքային օրը:
Դեռեւս 2011թ. հունվարին Պյատախինին ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրենի պաշտոնում նախորդած Իգոր Կլիմկոն ասել էր, որ ընկերությունն ակտիվորեն փորձարկում է IP-հեռուստատեսության ծառայությունը: Նա նշել էր, որ «ծառայության առեւտրային գործարկումը տեղի կունենա այն ժամանակ, երբ IP-հեռուստատեսության որակը համապատասխանի որակի բարձր չափանիշներին»:

15:19 | 20.02.14 | Новости | 6541
Об этом сегодня в беседе с Медиамакс сказал гендиректор компании Андрей Пятахин, добавив, что конкретных сроков назвать пока не может.
«Это непростая задача, связанная с определенными ограничениями, как внешними, так и внутренними», - сказал он.
При этом гендиректор отметил, что IP-телевидение является приоритетным направлением для него лично, так и для компании.
«У нас есть большая абонентская база, абоненты нас любят и доверяют, они уверены в том, что мы предоставим хороший сервис», - сказал Андрей Пятахин.
Медиамакс отмечает, что выступая в июне 2013 года на первой пресс-конференции в Ереване, Андрей Пятахин называл внедрениe телевизионных услуг своей личной первоочередной задачей. Отвечая на вопрос, почему компания до сих пор не предоставляет услугу IPTV, Андрей Пятахин признался, что задал сотрудникам компании этот вопрос в свой первый рабочий день на посту главы компании.
Еще в январе 2011 года предшественник Пятахина на посту гендиректор АрменТел Игорь Климко говорил, что компания активно тестирует услугу IP-телевидения. Он отмечал, что «коммерческий запуск услуги состоится тогда, когда качество IP-телевидения будет соответствовать высоким стандартам качества».