15:25 | 14.03.14 | Նորություններ | 4619
Մարտի 14-ին Նորք-Մարաշ համայնքի թիվ 157 հիմնական դպրոցում Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը եւ դպրոցի տնօրեն Նարինե Միրզոյանը հանդիսավոր բացեցին ընկերության կողմից վերանորոգված եւ կահավորված համակարգչային դասարանը:
Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը իր խոսքում նշեց, որ համակարգչային դասարանի վերանորոգումն ու կահավորումը իրականացվել է գլխավորապես այն նպատակով, որ աշակերտներին հնարավորություն տրվի ստացած գիտելիքների միջոցով նպաստել Հայաստանի զարգացմանն ու առաջընթացին:
«Հուսով եմ, որ դպրոցի ուսուցիչները ճիշտ կուղղորդեն երեխաներին՝ համակարգչային դասարանն ինքնազարգացման եւ հայրենիքի առաջխաղացման նպատակով օգտագործելու համար»,- նշել է Հայկ Եսայանը:
Սա Յուքոմի վերանորոգած եւ վերազինած թվով 8-րդ համակարգչային դասարանն է Երեւան քաղաքում: Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանի եւ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի միջեւ կնքված «Համաձայնության հուշագրի» համաձայն՝ Ucom ընկերությունը պատրաստակամություն է հայտնել վերանորոգել 15 երեւանյան դպրոցների համակարգչային սենյակները:

15:25 | 14.03.14 | Новости | 3958
14 марта в школе номер 157 ереванской общины Норк-Мараш директор компании Ucom Айк Есаян и директор школы Нарине Мирзоян торжественно открыли отремонтированный и оборудованный компанией компьютерный класс.
Директор компании Ucom Айк Есаян отметил, что главная цель ремонта и оборудования компьютерного класса - предоставить ученикам возможность полученными знаниями содействовать развитию и прогрессу Армении.
«Надеюсь, учителя школы научат детей правильно использовать компьютерный класс с целью саморазвития и продвижения страны»,- сказал Айк Есаян.
Это 8-й по счету класс, отремонтированный и оборудованный компанией Ucom. Согласно «Меморандуму о сотрудничестве», подписанному между директором компании Ucom Айком Есаяном и мэром Еревана Тароном Маргаряном, компания Ucom выразила готовность отремонтировать компьютерные классы в 15 ереванских школах.