12:45 | 10.06.14 | Նորություններ | 5121
ԱրմենՏել ընկերության (ապրանքանիշը Beeline) աջակցությամբ «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամը շարունակում է իրականացնել վարպետության դասեր եւ համերգներ Հայաստանի մարզային երաժշտական դպրոցներում:
Վանաձորի Չուխաջյանի անվան երաժշտական դպրոցում տեղի է ունեցել «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի սաների համերգը՝ հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդի անդամների մասնակցությամբ։
Այս դպրոցի հետ համագործակցությունը շարունակվում է 2010թ.-ից՝ Հիմնադրամի ստեղծման պահից: Հիմնադրամի ֆինանսական աջակցության շնորհիվ դպրոցում բացվել եւ գործում է թավջութակի դասարան, իսկ այս դպրոցին հանձնվել է թավջութակ՝ վերականգնված Հիմնադրամի միջոցներով։
«Մեր աջակցության շնորհիվ երաժշտական դպրոցների սաները ձեռք են բերում փորձ եւ գիտելիքներ, ստանում նոր գործիքներ, իսկ ամենատաղանդաշատ երեխաները՝ կրթաթոշակներ։ Ուրախ ենք, որ օգնում ենք այս երեխաներին իրականացնել երազանքը եւ դառնալ ճանաչված երաժիշտներ», - ասել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

12:45 | 10.06.14 | News | 5111
With the support of ArmenTel (Beeline trademark), Classical Music Development Foundation continues conducting master-classes and holding concerts in regional Armenian schools.
The concert of Classical Music Development Foundation fellows was held at Vanadzor Music School after Tigran Chukhajyan with the participation of the members of the Board of Trustees of the Foundation and musicians of Khachaturian Trio – Armine Grigoryan, Karen Shahgaldyan and Karen Kocharyan.
The Foundation has been cooperating with the school since its establishment in 2010 and the musicians of the Trio have already visited the school to deliver master-classes and to hold concerts. With the funding support of the Foundation, a cello classroom was opened and operates at school, and this year the classroom received a violin cello restored upon the Foundation’s funds.
“Owing to our support, the students of music schools gain skills and practice from renowned musicians, get new instruments and the most talented children receive scholarships. We are happy to see our support helps fulfill the dreams of the children to become popular musicians”, said ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin.