12:45 | 10.06.14 | Նորություններ | 5121
ԱրմենՏել ընկերության (ապրանքանիշը Beeline) աջակցությամբ «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամը շարունակում է իրականացնել վարպետության դասեր եւ համերգներ Հայաստանի մարզային երաժշտական դպրոցներում:
Վանաձորի Չուխաջյանի անվան երաժշտական դպրոցում տեղի է ունեցել «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի սաների համերգը՝ հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդի անդամների մասնակցությամբ։
Այս դպրոցի հետ համագործակցությունը շարունակվում է 2010թ.-ից՝ Հիմնադրամի ստեղծման պահից: Հիմնադրամի ֆինանսական աջակցության շնորհիվ դպրոցում բացվել եւ գործում է թավջութակի դասարան, իսկ այս դպրոցին հանձնվել է թավջութակ՝ վերականգնված Հիմնադրամի միջոցներով։
«Մեր աջակցության շնորհիվ երաժշտական դպրոցների սաները ձեռք են բերում փորձ եւ գիտելիքներ, ստանում նոր գործիքներ, իսկ ամենատաղանդաշատ երեխաները՝ կրթաթոշակներ։ Ուրախ ենք, որ օգնում ենք այս երեխաներին իրականացնել երազանքը եւ դառնալ ճանաչված երաժիշտներ», - ասել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

12:45 | 10.06.14 | Новости | 5202
Фонд развития классической музыки при спонсорской поддержке компании «АрменТел» (торговая марка Beeline) продолжает проводить мастер-классы и концерты в региональных школах Армении.
В ванадзорской музыкальной школе имени Чухаджяна состоялся концерт стипендиатов Фонда развития классической музыки, с участием членов попечительского совета фонда, музыкантов Трио имени Хачатуряна - Армине Григорян, Карэна Шахгалдяна и Карена Кочаряна.
Сотрудничество фонда с этой школой продолжается с момента основания фонда в 2010 году и музыканты трио уже приезжали в школу с мастер-классами и концертами. При финансовом участии фонда в школе открыт и функционирует класс виолончели, а в этом году классу была передана виолончель, отреставрированная на средства фонда.
«Благодаря нашей поддержке, ученики музыкальных школ перенимают знания и опыт от именитых музыкантов, получают новые инструменты, а самые талантливые дети - стипендии. Нам радостно осознавать, что наша помощь помогает исполнить мечты этих детей стать знаменитыми музыкантами», - сказал гендиректор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.