16:31 | 25.07.14 | Նորություններ | 4588
Beeline–ը Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի հետ համատեղ հայտարարել է «Ամառային քանդակների պարտեզ» կրթական-ստեղծագործական ծրագրի մեկնարկի մասին։ Ծրագիրը հիմնված է Գաֆէսճեան քանդակների պարտեզի ցուցանմուշների վրա եւ եզակի հնարավորություն է պուրակի քանդակները երեխաներին եւ նրանց ծնողներին թանգարանային միջավայրում ներկայացնելու համար։
Այսօր միջոցառման առաջին հատվածում մասնակիցները շրջայց են կատարել Գաֆէսճեան քանդակների պարտեզում՝ ծանոթանալով ներկայացված արվեստագետներին եւ նրանց ստեղծած կենդանակերպ քանդակներին, նյութին եւ կատարման տեխնիկային: Երկրորդ մասն անցել է կենտրոնի Ստեղծագործական սրահում, որտեղ մասնակիցները ստեղծել են նմուշներ տրամադրված նյութերով, իսկ վերջում մասնակից ընտանիքները բաժանվել են խմբերի եւ ներկայացրել իրենց ստեղծագործությունները պանտոմիմի միջոցով: Որպես գնահատական ընտանիքները միմյանց են հանձնել իրենց ստեղծած կենդանակերպ աշխատանքները:
«Որպես սոցիալապես պատասխանատու օպերատոր Beeline-ը մշտապես իրականացնում է ծրագրեր, որոնք կյանքը դարձնում են ավելի լավը։ Հավատացած եմ, որ այս ծրագրի շրջանակում մենք Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի հետ միասին կկարողանանք դրական լիցքեր եւ վառ տպավորություններ պարգեւել ոչ միայն փոքրիկներին, այլ նաեւ նրանց ծնողներին՝ դարձնելով այս ամառն անմոռանալի եւ հետաքրքրիր»,- նշել է Հայաստանում Beeline–ի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Տաթեւ Այրումյանը։

16:31 | 25.07.14 | News | 4568
Along with Cafesjian Center for the Arts, Beeline announced the launch of “Summer Sculpture Garden” educational-creative program. The program is based on the samples of Cafesjian Sculpture Garden and provides a unique chance to present the garden’s sculptures in a museum environment to children and their parents.
In the first part of the program the participants made a tour to Cafesjian Sculpture Garden today and got acquainted with the featured artists and the zodiac sculptures sculpted by them, the materials and the techniques. The second part took place in the center’s Creative hall, where the participants made samples using the materials given to them, and at the end, the participating families were divided into groups and were expected to present their works performing a pantomime. As an assessment, the families handed their zodiac works over to each other.
“As a socially responsible operator, Beeline always comes up with programs changing the life for the better. I am convinced that along with Cafesjian Center for the Arts we will be able to transmit positive emotions and bright impressions to not only children but also their parents making this summer unforgettable and interesting”, said PR Manager at Beeline Tatev Ayrumyan.