13:18 | 29.08.14 | Նորություններ | 3836
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխամասային գրասենյակում հյուրընկալվել են արտերկրից ժամանած «Դեպի Հայք» հիմնադրամի 20-ից 30 տարեկան հայ երիտասարդ կամավորներ, ովքեր պատրաստակամ են մասնագիտական հմտությունները Հայաստանի մարզերում կիրառելու հարցում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կամավորներին ծանոթացրել է ընկերության գործունեության գլխավոր գործառույթների, հիմնարար արժեքների, ինչպես նաև որդեգրած կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականությանը:
«Ողջունելի և խոստումնալից է, որ կայացրել եք այս որոշումը և այցելել եք հայրենիք: Այժմ դուք մեր սիրելի Հայաստանի դեսպաններն եք աշխարհում»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը՝ ողջունելով ԱՄՆ-ից, ՌԴ-ից, Սիրիայից, Մեքսիկայից, Լիբանանից և Կանադայից ժամանած հայ երիտասարդներին:
2004 թվականից ի վեր, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ «Դեպի Հայք» հիմնադրամը կազմակերպել է 32 երկրից Հայաստան ժամանած հայ մասնագետների կամավոր աշխատանքը` Հայաստանի տարբեր մարզերում: Հայաստանում հաջողելու Ռալֆ Յիրիկյանի օրինակն այն գործոններից է, որոնք հետաքրքրություն են առաջացրել սփյուռքահայ երիտասարդների մոտ` Հայաստան գալու և տարբեր նախագծերի մասնակցելու հարցում:
«Որտեղ էլ որ լինեն աշխարհով մեկ սփռված հայերը` պետք է կարևոր համարեն Հայաստանի տնտեսության զարգացումը: Ուրիշ էլ ո՞վ պետք է հոգա երկրի տնտեսական առաջընթացի և բարօրության մասին, եթե ոչ՝ մենք: Մենք բոլորս պետք է լինենք հաստատակամ, հետևողական և աշխատասեր: Հարկավոր է միայն հիշել, որ աշխարհի ոչ մի երկիր զերծ չէ խնդիրներից: Հաջողության են հասնում նրանք, ովքեր ձգտում են ստանալ շոշափելի արդյունք: Մենք կարող ենք հաջողել, եթե առաջնորդվենք լավատեսությամբ և մեր երկրի հանդեպ անձնական ու կորպորատիվ պատասխանատվության զգացումով», - ավելացրել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Կամավորները կիսվել են Հայաստանում ստացած իրենց տպավորություններով: Ռալֆ Յիրիկյանի հետ հանդիպումն անցել է հարցուպատասխանի ձևաչափով՝ ընդգրկելով տարբեր թեմաների առնչվող հարցեր:

13:18 | 29.08.14 | Новости | 3838
Центральный офис компании ВиваСелл-МТС посетила группа молодых армянских волонтеров, готовых применить свои профессиональные навыки в марзах Армении.
Гендиректор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян ознакомил волонтеров с основными функциями деятельности компании, основополагающими ценностями, а также политикой корпоративно-социальной ответственности.
«Отрадно и многообещающе, что вы приняли такое решение и посетили свою родину. Сейчас вы являетесь послами нашей любимой Армении в мире»,- отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян на встрече с армянами из США, России, Сирии, Мексики, Ливана и Канады.
Начиная с 2004 года при поддержке ВиваСелл-МТС регионы Армении посетили волонтеры-специалисты из 32 стран.
«В каком уголке мира бы не были армяне, для них должно быть важно развитие армянской экономики. Кто еще должен заботиться об экономическом прогрессе и благосостоянии страны, если не мы? Все мы должны быть упорными, последовательными и трудолюбивыми. Нужно лишь помнить, что у всех стран в мире есть проблемы. Успехов добиваются те, кто стремится получить ощутимый результат. Мы можем добиться успеха, если руководствоваться оптимизмом, личной и корпоративной ответственностью к нашей стране»,- добавил Ральф Йирикян.
Волонтеры поделились своими впечатлениями об Армении. Встреча с Ральфом Йирикяном состоялась в формате вопросов и ответов, в которой обсуждались различные темы.