18:31 | 29.10.14 | Նորություններ | 4403
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը տրամադրել է գերհզոր դիզելային գեներատոր՝ սերվերային տնտեսության պահուստային կենտրոնի անխափան աշխատանքն ապահովելու նպատակով:
Ավելի վաղ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հատկացրել էր 50 միլիոն դրամ՝ ՀՀ կառավարության սերվերային տնտեսության պահուստային կենտրոնի ստեղծման նպատակով:
«Թե՛ պետական, թե՛ կոմերցիոն ենթակառուցվածքների համար առաջնային կարեւորության հարց է ճգնաժամային իրավիճակների կանխարգելման եւ դրանց հակազդման ու կառավարման համակարգերի լիարժեք պատրաստվածությունը: Դա նաեւ ենթադրում է անհրաժեշտ սարքավորումների առկայություն: Այդ է պատճառը, որ բարձրակարգ սարքավորումներ կիրառող ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն այդպիսի մեկ սարքավորում էլ տրամադրել է ԱԻՆ-ին՝ ճգնաժամային իրավիճակներում ենթակառուցվածքների աշխատանքի անխափան ապահովման նպատակով: Մենք ջանք չենք խնայում ճգնաժամային իրավիճակների կառավարման եւ կանխարգելման արդյունավետ մեխանիզմների ստեղծման գործում պետությանն օժանդակելու հարցում»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

18:31 | 29.10.14 | Новости | 4488
Компания ВиваСелл-МТС предоставила министерству по чрезвычайным ситуациям Армении сверхмощный дизельный генератор для обеспечения бесперебойной работы резервного центра серверного хозяйства.
Ранее ВиваСелл-МТС предоставила 50 млн драмов для создания резервного центра серверного хозяйства правительства Армении.
«Как для государственных, так и для коммерческих структур первостепенное значение имеет полноценная готовность систем предотвращения, реагирования и управления кризисными ситуациями. Это подразумевает также наличие необходимого оборудования. Поэтому компания ВиваСелл-МТС, использующая в своей работе высококачественное оборудование, предоставила такое устройство МЧС для обеспечения бесперебойной работы инфраструктур в чрезвычайных ситуациях. Мы прилагаем все усилия в оказании поддержки государству в вопросе создания эффективных механизмов по управлению и предотвращению кризисных ситуаций»,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.