14:33 | 25.12.14 | Նորություններ | 4820
Beeline-ը եւ «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամն ամփոփել են 2014թ–ի համագործակցության արդյունքները:
Համագործակցության շրջանակում իրականացվել է 70 համերգ եւ 25 վարպետության դաս՝ ուղված դասական երաժշտության տարածմանն ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս: Եռյակի համերգներին այցելել են ավելի քան 15.000 հանդիսատես, իսկ վարպետության դասերին՝ երաժշտական դպրոցների եւ բուհերի 150-ից ավել աշակերտ եւ ուսանող:
Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամներն՝ եռյակի երաժիշտներն, այս տարի նույնպես մեծ հաջողություններ են ունեցել բազմաթիվ միջազգային բեմերում: 2014թ.-ին Խաչատուրյանի անվան եռյակը համերգային շրջագայություն է ունեցել Ռուսաստանում, Եվրոպայում եւ ԱՄՆ–ում: Երաժիշտներից յուրաքանչյուրը մեծ ավանդ ունի հիմնադրամի շնորհալի երիտասարդների կրթման գործում, օգնելով երաժշտական դպրոցների սաներին ձեռք բերել գիտելիքներ եւ փորձ անմիջապես նշանավոր երաժիշտներից:
«Բոլոր ժամանակներում արվեստը զարգանում է մեծամասամբ բարերարների աջակցության շնորհիվ: Beeline-ն իր բարեգործական ծրագրերում մշտապես մեծ ուշադրության է դարձնում արվեստին։ Մեր ուշադրության կենտրոնում են հատկապես տաղանդավոր երիտասարդները, ովքեր արժանապատվորեն կշարունակեն հայկական դասական երաժշտության փառավոր ավանդույթները: Այսօր, ամփոփելով 2014 թվականը, մենք հպարտությամբ կիսվում ենք կատարված աշխատանքի արդյունքներով, եւ ուրախ ենք, որ մեր ընդհանուր գործը նպաստում է երիտասարդ սերնդի մշակութային զարգացմանը՝ դրանով իսկ դարձնելով մեր կյանքն ավելի լավը», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

14:33 | 25.12.14 | Новости | 4848
В рамках партнерства, направленного на пропаганду классической музыки в Армении и за ее пределами, было организовано 70 концертов и 25 мастер-классов. Концерты трио посетили более 15.000 слушателей, а мастер-классы - 150 учеников и студентов музыкальных школ и вузов.
Члены попечительского совета Фонда – музыканты Трио имени Хачатуряна зарекомендовали себя также и на многочисленных международных концертных площадках. В 2014 году Трио имени Хачатуряна провело большой концертный тур по городам России, Европы и США. Каждый из музыкантов трио внес большой вклад в работу со стипендиатами Фонда, тем самым помогая ученикам музыкальных школ перенимать знания и опыт от именитых музыкантов.
«Искусство во все времена развивалось во многом благодаря поддержке меценатов и благотворителей. Beeline в своих благотворительных проектах традиционно уделяет большое внимание искусству, в частности, воспитанию юных дарований, которые смогли бы достойно продолжить славные традиции армянской классической музыки. Сегодня, обобщая итоги 2014 года, мы с гордостью делимся результатами проделанной работы и рады, что наше общее дело помогает культурному развития юного поколения, тем самым, делая нашу с вами жизнь еще лучше», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Мы очень ценим внимание и желание Beeline в вопросе обучения молодого поколения талантливых музыкантов, тем самым способствуя развитию классической музыки в целом», - сказал виолончелист трио Карен Кочарян.