15:26 | 19.10.15 | Նորություններ | 5857
Հոկտեմբերի 17-ին Վանաձորի շախմատի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցում «Ռոստելեկոմի» հետ համատեղ արդեն երկրորդ անգամ անցկացվել է կայծակնային շախմատի մրցաշար։
Մրցաշարին մասնակցել են ընտրական փուլն անցած 43 պատանի շախմատիստներ։ Ինը տուրերի արդյուքներով տղաների մրցապայքարում հաղթող է ճանաչվել Սարգիս Սարգսյանը (12 տարեկան), աղջիկների մրցապայքարում՝ Քրիստինե Սմբատյանը (13 տարեկան)։
Մարզադպրոցի խորհրդի հետ համատեղ որոշմամբ «Ռոստելեկոմ»-ը հատուկ մրցանակ է շնորհել նաեւ Վանաձորի դպրոցի սան Հասմիկ Քոչինյանին (10 տարեկան), որը շախմատի Եվրոպայի առաջնությունում զբաղեցրել էր 5-րդ մրցանակային տեղը։
Երիտասարդ շախմատիստներին մրցանակներ է հանձնել «Ռոստելեկոմ»-ի կոմերցիոն տնօրեն Սեդրակ Ղուշչյանը։
Պաշտոնական հատվածին հաջորդել է համերգային ծրագիրը: Միջոցառումը եզրափակվել է կինոդիտումով, որի հեռարձակումն իրականացվել է «Ռոստելեկոմ»-ի Սմարթ հեռուստատեսության՝ Youtube ծրագրային հավելվածի միջոցով։

15:26 | 19.10.15 | News | 5940
Blitz Chess Tournament was held for the second time in Vanadzor 's Youth Sport School  jointly with Rostelecom.
43 young chess players, who had passed the qualifier stage, participated in the tournament. Sargis Sargsyan (12 years old) won in the male competition as a result of 9 stages. Qristine Smbatyan (13 years old) won the female competition.
Hasmik Qochinyan (10 years old), who was the 5th  in European Chess Championship, was also awarded with the joint decision of Rostelecom and the Sport School’s council.
Commercial Director of Rostelecom Sedrak Ghushchyan awarded the young chess players.
The official part was followed with a concert. The program was concluded by a movie which was broadcasted by Rostelecom with YouTube application.