11:41 | 22.12.15 | Նորություններ | 6449
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանն այցելել են Արագածոտնի մարզի Ուջան գյուղ, որտեղ այս տարվա բնակարանաշինության ծրագրով Ավետիսյանների ընտանիքն ավարտել էր կիսակառույց տան շինարարությունը եւ բնակարանամուտ էր տոնում:
«Տուն կառուցելը գործի միայն մի մասն է, եւ այդ բեռը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը պատրաստակամորեն վերցնում է իր վրա: Տան տերերին մնում է միայն այդ տունն իրենց ընտանիքի համար ամրոց դարձնել, պահպանել ընտանիքի ամրությունը, ջերմ մթնոլորտում մեծացնել երեխաներին: Չէ՞ որ տունը միայն ապրելու վայրը չէ. այն մարդու հոգեկան հանգստության, ապահովության եւ լիարժեքության զգացողության գրավականն է: Եթե մարդն իր տանն իրեն լավ զգա, նա երբեք չի մտածի երկիրը լքելու եւ օտարության մեջ բախտ որոնելու մասին»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2015թ. բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն ՀՀ դրամի ներդրում է կատարել (2014թ. 55 մլն դրամ), իսկ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնն» իրականացնում է այն:

11:41 | 22.12.15 | Новости | 6489
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава «Домостроительного центра Фулер» Ашот Егиазарян посетили село Уджан в марзе Арагацотн, где благодаря домостроительной программе этого года семья Аветисян завершила строительство дома и отпраздновала новоселье.
«Строительство дома – только часть дела, и эту часть ВиваСелл-МТС охотно берет на себя. Хозяевам остается сделать этот дом крепостью для своей семьи, сохранить ее прочность, вырастить детей в атмосфере тепла. Если человеку будет комфортно в своем доме, он никогда не станет думать о том, чтобы уехать из страны и искать счастья за рубежом», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В 2015 году на осуществление домостроительной программы ВиваСелл-МТС выделил 100 млн драмов (55 млн – в 2014 году). Реализует программу «Домостроительный центр Фулер».