13:25 | 23.03.16 | Նորություններ | 8788
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը գործարկել է ձայնային եւ տվյալների փոխանցման ծառայություններ ներառող նոր սակագնային պլանների շարք, որը բաժանորդներին թույլ կտա զգալիորեն օպտիմալացնել հաղորդակցման ծախսերը:
Ֆիքսված գումարի դիմաց բաժանորդը ստանում է խոսելաժամանակ դեպի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի, ՀՀ այլ, 374 97 բջջային եւ 374 47 ֆիքսված ցանցեր, Ռուսաստան, ԱՄՆ եւ Կանադա, SMS հաղորդագրություններ ուղարկելու հնարավորություն եւ, իհարկե՝ շարժական գերարագ ինտերնետ:
«Viva» սակագնային պլանների առանձնահատկությունն այն է, որ բաժանորդն առաջարկվող տարբերակներից կարող է ընտրել իր հաղորդակցման կարիքներին առավելագույնս համապատասխանողը՝ ներառված ներցանցային, դեպի այլ ցանցեր եւ արտերկիր խոսելաժամանակի, գերարագ ինտերնետի նախընտրելի ծավալով, SMS հաղորդագրությունների նախընտրելի քանակով, եւ այս ամենը՝ մատչելի գումարի դիմաց: Բացի այդ, «Viva» սակագնային պլանի ցանկացած բաժանորդ կարող է հեշտությամբ անցում կատարել մեկ սակագնային պլանից մյուսին:
Սակագնային շարքի կոմերցիոն մեկնարկի օրը համընկել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի՝ սպասարկման կենտրոն կատարած հերթական այցելության հետ: Այս անգամ նա այցելել էր Արտաշատի սպասարկման կենտրոն:
««Viva» սակագնային պլանների շարքը ձայնային ծառայություններն ու շարժական ինտերնետը մեկ փաթեթում առաջարկելու նոր մոտեցում է: Սակագնային պլանների նոր շարքը ճկուն է եւ առավելագույնս հարմարեցված բաժանորդի կարիքներին: Հարկ է նշել, որ բաժանորդն, ըստ նախընտրության, կարող է վճարել նախքան ծառայություններն օգտագործելը կամ օգտագործելուց հետո: Այսպիսով, նոր սակագնային պլանների շարքը վերացնում է սակագնային պլանների հետվճարային եւ կանխավճարային տարբերակներին բնորոշ  սահմանափակումները: «Viva»-ի մյուս առավելությունն էլ այն է, որ բաժանորդը ցանկացած ժամանակ կարող է մեկ տարբերակից անցում կատարել մյուսին՝ իր հայեցողությամբ եւ առանց սպասարկման կենտրոն այցելելու»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Խոսելով մարզային սպասարկման կենտրոն այցելելու նպատակների մասին՝ Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է. «Մարզային գրասենյակներ կատարվող այցելությունները նորություն չեն: Այցելում եւ շարունակելու եմ այցելել անսպասելիորեն, առանց նախազգուշացնելու, նաեւ՝ որպես հաճախորդ: Հաճախակի այցելությունների, հանդիպումների, ինչպես նաեւ վերաորակավորման դասընթացների նպատակն աշխատակիցների շրջանում այն համոզման շարունակական արմատավորումն է, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման ոլորտի աշխատակիցը գտնվում է «առաջին գծում»  եւ պատասխանատու է ընկերության վարկանիշը բարձր պահելու համար, ինչպես օլիմպիական մարզիկը՝ երկրի համբավը բարձր պահելու համար»:

13:25 | 23.03.16 | Новости | 7485
ВиваСелл-МТС запустил ряд новых тарифных планов для голосовых услуг и передачи данных, который позволит абонентам значительно оптимизировать расходы на коммуникацию.
За фиксированную плату абоненты получают минуты разговоров в сети ВиваСелл-МТС и других сетях Армении, на номера с кодом мобильной сети 374 97 и кодом фиксированной сети 374 47, в Россию, США и Канаду, а также возможность отправлять SMS-сообщения и, конечно, сверхскоростной мобильный интернет.
Особенность тарифных планов ВиваСелл-МТС заключается в том, что абонент может выбрать среди предложенных вариантов наиболее удобный для себя, с предпочтительным объемом включенных минут внутрисетевых разговоров и звонков на другие сети, включенным объемом сверхскоростного интернета и количеством SMS-сообщений, и все это – за доступную сумму. Кроме того, каждый абонент тарифного плана «Viva» может с легкостью переходить с одного тарифного плана на другой.
Коммерческий запуск тарифного плана совпал с очередным визитом гендиректора ВиваСелл-МТС Ральфа Йирикяна в центр обслуживания. На этот раз он посетил сервисный центр в Арташате.
«Ряд тарифных планов «Viva» - это новый подход к предоставлению голосовых услуг и мобильного интернета в одном пакете. Новый ряд тарифных планов гибок и максимально приближен к потребностям абонентов. Нужно отметить, что абонент по своему усмотрению может оплачивать услуги как до их использования, так и после. Таким образом, новый ряд тарифных планов устраняет разграничение между предоплатными и постоплатными тарифными планами. Еще одно достоинство «Viva» - в том, что абонент в любой момент может с легкостью переключиться с одного варианта на другой, по своему желанию и без посещения сервисного центра», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Говоря о цели посещения региональных центров обслуживания, Ральф Йирикян отметил: «Визиты в региональные офисы – не новость. Я посещаю и продолжу посещать их неожиданно, без предупреждения, а также как абонент. Цель частых визитов, встреч и курсов переквалификации – укоренение в сотрудниках уверенности, что сотрудник ВиваСелл-МТС в сфере обслуживания стоит на «передовой линии» и несет ответственность за высокий рейтинг компании, так же, как олимпийский спортсмен защищает честь страны».