11:55 | 06.05.16 | Նորություններ | 5543
Ուրցաձորում պաշտոնապես բացվել է վայրի կենդանիների փրկարար կենտրոնը, որը գործելու է Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի կողմից պահպանվող տարածքում՝ Կովկասյան կենսաբազմազանության ապաստարանում:
Նախագծին  իր երկարաժամկետ աջակցությունն է հայտնել FPWC-ի գլխավոր գործընկեր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը՝ կենտրոնին հատկացնելով նորագույն տեխնիկայով համալրված շտապօգնության ավտոմեքենա:
«Երբ մարդիկ սովորեն ընդունել, պահպանել բնությունը եւ չխանգարեն դրա ինքնակարգավորման գործընթացին՝ զգալի առաջընթաց կարձանագրվի ոչ միայն ֆաունայի եւ ֆլորայի, այլեւ` հասարակության ինքնագիտակցության մեջ: Եթե մենք այս ամենը համարենք երկրորդական՝ տխուր հետեւանքներով լի երկիր կփոխանցենք ապագա սերունդներին: Պարտվողական կեցվածքը, սակայն, հատուկ չէ մեր ազգին. Մենք պետք է համարձակ լինենք, ընդունենք մարտահրավերը եւ շարունակենք աշխարհին ապացուցել, որ քաղաքակրթությունը դրսեւորվում է ոչ թե խոսքերով, այլ ապրած կյանքով ու վարքագծով: Մենք այս տրամաբանության կողմնակից ենք»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:55 | 06.05.16 | Новости | 5703
В Урцадзоре официально открылся центр спасения диких животных, который будет действовать на территории заповедника, находящегося под охраной Фонда защиты дикой природы и культурных ценностей – в Кавказском центре биоразнообразия.
Свое долгосрочное содействие программе предложил главный партнер FPWC – ВиваСелл-МТС, предоставив центру машину скорой помощи, оборудованную новейшей техникой.
«Когда люди научатся принимать и охранять природу, не мешать процессу ее саморегулирования, будет достигнут значительный прогресс не только с точки зрения флоры и фауны, но и с точки зрения общественного самосознания. Если мы будем все это считать второстепенным, то оставим будущим поколениям мир с печальными последствиями. Но нашему народу не свойственно сдаваться, нам нужно быть решительными, нужно принять вызов и продолжить доказывать миру, что политика проявляется не на словах, а в прожитой жизни и поступках. Мы – сторонники этой логики», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.