11:33 | 14.06.16 | Նորություններ | 8459
«Ռոստելեկոմ»-ը Հայաստանում արդեն երկրորդ անգամ անցկացնում է «Շնորհակալություն Ինտերնետին» մրցույթը՝ նախատեսված միայն ավագ սերնդի ինտերնետ օգտագործողների համար։
2016թ. մրցույթին մասնակցության հայտ կարող են լրացնել ավագ սերնդի ներկայացուցիչները (50+), որոնք սովորել են օգտվել համակարգչից եւ ինտերնետից ինքնուրույն կամ հատուկ դասընթացների մասնակցության արդյունքում։
Հայտ ներկայացնելու համար անհրաժեշտ է այցելել http://www.azbukainterneta.ru կայքի «Մրցույթ»/«Конкурс» բաժին եւ լրացնել ձեւաթուղթը՝ ներբեռնելով փոքրիկ շարադրություն (էսսե), ինչպես նաեւ երկու լուսանկար, որոնցից մեկը համակարգչի դիմաց նստած։
«Մրցույթի շրջանակում համակարգչային դասընթացների նկատմամբ մեծահասակների հետաքրքրվածությունը վկայում է մրցույթի կայացման եւ հաջողված լինելու մասին։ Մեր օրերում նոր տեխնոլոգիաներն ու ինտերնետ ռեսուրսները հետաքրքրում են ոչ միայն երիտասարդներին, այլ նաեւ միջին տարիքի բնակչությանը։ Եվ գովելի է, որ այսօր նրանցից շատերը ակտիվ օգտագործողներ են սոցիալական կայքերում, ինտերնետի միջոցով հաջողությամբ հետեւում են նաեւ տեղեկատվական հոսքերին։ Այս գործընթացին անմասն չի մնում «Ռոստելեկոմ» ընկերությունը։ Կոչ ենք անում ավագ սերնդի օգտագործողներին այս տարի եւս գրանցվել եւ մասնակցել մրցույթին։ Յուրաքանչյուրի համար նախատեսված են մրցանակներ եւ անակնկալներ»,- նշել է «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ, «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

11:33 | 14.06.16 | Новости | 7715
«Ростелеком» в Армении уже во второй раз проводит конкурс «Спасибо интернету», рассчитанный только для интернет-пользователей старшего поколения.
Заявку на участие в конкурсе 2016 года могут подать представители старшего поколения (50+), которые научились пользоваться компьютером и интернетом самостоятельно или благодаря компьютерным курсам.
Чтобы заполнить заявку, необходимо пройти по ссылке http://www.azbukainterneta.ru, открыть раздел «Конкурс» и заполнить анкету. Также необходимо загрузить небольшое эссе и две фотографии, на одной из которых участник должен быть перед компьютером.
«Интерес пожилых людей к компьютерным курсам в рамках конкурса свидетельствует о становлении конкурса и о его успехе. Новые технологии и интернет-ресурсы в наши дни интересуют не только молодежь, но и население среднего возраста. Очень похвально, что сегодня многие из них являются активными пользователями социальных сетей и через интернет следят за информационными потоками. «Ростелеком» не остается в стороне от этого процесса. Мы призываем представителей старшего возраста в этом году снова регистрироваться и участвовать в конкурсе. Для всех предусмотрены призы и сюрпризы», - отметил директор ЗАО «GNC Alfa», «Ростелеком» в Армении Айк Фарамазян.