00:00 | 18.08.16 | Նորություններ | 11725
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հանդես է եկել շարժական կապի բաժանորդներին հասարակական վայրերում Wi-Fi ինտերնետ կապի հասանելիությամբ ապահովելու նախաձեռնությամբ:
Ընկերությունում նշել են, որ փորձնական ծրագրի առաջին փուլն ընդգրկում է Երեւանի ամենամարդաշատ վայրերից մեկը՝ Վ. Սարգսյան փողոցին հարակից տարածքները՝ Հանրապետության հրապարակից մինչեւ Ս. Շահումյանի հրապարակ:
Նշվել է, որ անվճար Wi-Fi ինտերնետից առանց հավելավճարների կկարողանան օգտվել ոչ միայն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի, այլեւ շարժական կապի հայաստանյան այլ օպերատորների բաժանորդները:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները կունենան անսահմանափակ ինտերնետի լիարժեք հասանելիություն, պարզապես ուղարկելով *252# USSD հրահանգը՝ դեպի համակարգ մուտքի PIN-կոդը ստանալու համար:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի՝ տվյալների փոխանցման ծառայություններից օգտվող բաժանորդները կստանան մինչեւ 5 Մբիթ/վրկ արագությամբ ինտերնետ, իսկ տվյալների փոխանցման ծառայություններից չօգտվող բաժանորդները՝ 512 Կբիթ/վրկ արագությամբ ինտերնետ:
Ընկերության բաժանորդ չհանդիսացող անձանց համար ինտերնետ հասանելիությունը կսահմանափակվի վեբ-կայքեր դիտելու հնարավորությամբ, իսկ նախքան ինտերնետին միանալը նրանց կցուցադրվի կարճ հոլովակ կամ գովազդային բաներ (banner):
«Անվճար Wi-Fi կապի հասանելիությունն ունի մի շարք առավելություններ: Նրանք, ովքեր օգտվում են ինտերնետից հանգստի, ժամանցի կամ բիզնես նպատակներով, անշուշտ, կգնահատեն անվճար ինտերնետ ունենալու այս հնարավորությունը: Ծրագիրը նախատեսված է նաեւ Երեւան այցելողների համար, ովքեր մայրաքաղաքի մշակութային կենտրոնով զբոսնելիս կկարողանան օգտվել անվճար անսահմանափակ ինտերնետից: Հանրապետության հրապարակին հարակից տարածքներում անվճար Wi-Fi գոտու ստեղծումը տրամաբանական շարունակությունն է մինչ այժմ իրականացված նախագծերի, որոնց շրջանակում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ինտերնետ հասանելիություն է ապահովել Երեւանի մի շարք թանգարաններում եւ գրադարաններում»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

00:00 | 18.08.16 | News | 10973
VivaCell-MTS has come with an initiative to provide mobile subscribers with access to Wi-Fi Internet in public areas.
The company noted that the first phase of the pilot project covers one of the most saturated areas of Yerevan adjacent to Vazgen Sargsyan St - stretching from the Republic Square down to the Shahumyan Square.
Free Wi-Fi will be available without any additional charges to both subscribers and non-subscribers of VivaCell-MTS.
VivaCell-MTS subscribes will benefit from full unlimited access to Internet by simply dialing USSD *252# and getting the PIN code required for access.
VivaCell-MTS data users will get access to the Internet with the speed of up to 5 Mb/s while non-data users will get access to the Internet with the speed of only 512 kb/s which is enough for comfortable browsing.
Non-VivaCell-MTS subscribers will be limited to browsing websites only and will be first exposed to a short advertisement video or a banner before getting connected to the Internet.
“Free of charge Wi-Fi connectivity provides several advantages: for those who use the Internet for leasure, entertainment and business this is a tangible benefit, of course. It’s also a benefit for the visitors of Yerevan, who will have free and unlimited access to the Internet while walking in the city’s cultural center. Providing free Wi-Fi in the Republic Square is the natural extension of the projects, in the frames of which numerous museums and lirbraries of Yerevan have been provided with free Wi-Fi connectivity by VivaCell-MTS,” noted VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.