17:34 | 22.11.16 | Նորություններ | 15419
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը եւ «ՍՕՍ Մանկական Գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի ազգային տնօրեն Աշոտ Քոչարյանը հանձնել են վկայականներ «Թվային տեխոլոգիաների հետ աշխատելու հմտություններ երիտասարդների համար» ծրագրի մասնակիցներին։
Ծրագրի նպատակն է մարզերի երիտասարդներին հնարավորություն ընձեռել ձեռք բերել գիտելիքներ ժամանակակից տեխնոլոգիաների վերաբերյալ, ինչպես նաեւ աջակցել երիտասարդներին մասնագիտական կողմնորոշման հարցում: Ծրագրի շրջանակում Իջեւանում բացվել է համակարգչային լսարան:
«Beeline-ը, որպես երկրի առաջատար կապի օպերատոր, մեծապես կարեւորում է տեղեկատվական տեխնոլոգիների վերաբերյալ գիտելիքների զարգացմանն ուղղված ծրագրերը՝ հատկապես երիտասարդների շրջանում: «ՍՕՍ մանկական գյուղեր» բարեգործական հիմնադրամի հետ այս համատեղ ծրագրի շնորհիվ Տավուշի մարզի երիտասարդները հնարավորություն կստանան ձեռք բերելու նոր տեխնոլոգիական գիտելիքներ եւ հմտություններ, որոնք օգտակար կլինեն նրանց ուսման մեջ ու աշխատանքում եւ կօգնեն կառուցել իրենց ապագան` դարձնելով կյանքն ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

17:34 | 22.11.16 | News | 15402
Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin and Ashot Kocharyan, National Director at SOS Children’s Villages Charity Foundation awarded participants of IT Skills for Young People program with certificates.
The program is aimed at giving young people from regions the opportunity to acquire IT knowledge, as well as support them in professional orientation. A computer classroom was opened in Ijevan within the frames of this program.
“Being the country’s leading connection operator, Beeline attaches great importance to the implementation of programs, aimed at development of IT skills, especially among young people. Owing to the joint project with SOS Children’s Villages Charity Foundation, young people from Tavush marz will get the opportunity to acquire IT literacy and skills, which will be useful in education and work as well as help them build their future, changing life for the better,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin said.