13:35 | 10.04.17 | Նորություններ | 17405
«Ռոստելեկոմ»-ը եւ Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարան հիմնադրամն այսօր ստորագրել են համագործակցության հուշագիր:
Ընկերությունում նշել են, որ այն նպատակ ունի ապահովել համալսարանի ուսանողների տեսական գիտելիքների գործնական կիրառումը եւ մասնագիտական փորձի միջոցով կիրառական հմտությունների ձեռքբերումը:
«Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի հետ տարիների համագործակցության փորձը ցույց է տվել, որ բուհի ուսանողներն իրենց գիտելիքներով մրցունակ են եւ կարողանում են աշխատել ոլորտի լավագույն ընկերություններում, ինչպիսին «Ռոստելեկոմն» է»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Համագործակցության շրջանակում «Ռոստելեկոմի» կողմից համալսարանին են հանձնվել Cisco Systems ցանցային սարքավորումներ եւ համակարգիչներ, ինչպես նաեւ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակելու ընկերության եւ բուհի երկխոսությունը:
«Համոզված եմ՝ մեր կողմից տրամադրված բարձրակարգ Cisco սարքավորումներն ու համակարգչային տեխնիկան կնպաստեն ժամանակակից տեխնոլոգիաների վերաբերյալ ուսանողների գիտելիքների կատարելագործմանը։ Մենք բազմիցս հյուրընկալել ենք եւ շարունակելու ենք այցելություններ կազմակերպել հայաստանյան բուհերի ուսանողների համար դեպի մեր դատա կենտրոն եւ ներկայացնել գերժամանակակից սերվերային հանգույցներն ու տեխնոլոգիական լուծումները»,- հավելել է Հայկ Ֆարամազյանը։
Երկու կառույցների ղեկավարները վստահություն են հայտնել, որ համագործակցությունը կնպաստի ՀՀ-ում հեռահաղորդակցության ոլորտի բարձրակարգ մասնագետների ու կադրերի ձեւավորմանը։

13:35 | 10.04.17 | News | 17398
Rostelecom and the National Polytechnic University of Armenia signed a memorandum of cooperation today.
The company noted that the memorandum is aimed at ensuring practical application of the university students’ theoretical knowledge and providing practical skills through professional experience.
“Years of cooperation with the National Polytechnic University of Armenia show that its students have competitive knowledge and can work in the best companies of the industry, such as Rostelecom,” noted Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan.
In the frames of this cooperation, Rostelecom provided the university with Cisco Systems network equipment and computers. The parties also agreed to continue the dialogue between the company and the university.
“I am certain that the high-quality Cisco equipment and computers we provided will help the students acquire better knowledge about modern technologies. We frequently hosted Armenia’s students in our data center and will continue organizing such visits, introducing the students to ultramodern server blocks and technological solutions,” Hayk Faramazyan added.
The heads of the two agencies expressed their confidence that the cooperation will facilitate forming quality specialists and staff in Armenia’s telecommunications sector.