13:35 | 10.04.17 | Նորություններ | 17405
«Ռոստելեկոմ»-ը եւ Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարան հիմնադրամն այսօր ստորագրել են համագործակցության հուշագիր:
Ընկերությունում նշել են, որ այն նպատակ ունի ապահովել համալսարանի ուսանողների տեսական գիտելիքների գործնական կիրառումը եւ մասնագիտական փորձի միջոցով կիրառական հմտությունների ձեռքբերումը:
«Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի հետ տարիների համագործակցության փորձը ցույց է տվել, որ բուհի ուսանողներն իրենց գիտելիքներով մրցունակ են եւ կարողանում են աշխատել ոլորտի լավագույն ընկերություններում, ինչպիսին «Ռոստելեկոմն» է»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Համագործակցության շրջանակում «Ռոստելեկոմի» կողմից համալսարանին են հանձնվել Cisco Systems ցանցային սարքավորումներ եւ համակարգիչներ, ինչպես նաեւ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակելու ընկերության եւ բուհի երկխոսությունը:
«Համոզված եմ՝ մեր կողմից տրամադրված բարձրակարգ Cisco սարքավորումներն ու համակարգչային տեխնիկան կնպաստեն ժամանակակից տեխնոլոգիաների վերաբերյալ ուսանողների գիտելիքների կատարելագործմանը։ Մենք բազմիցս հյուրընկալել ենք եւ շարունակելու ենք այցելություններ կազմակերպել հայաստանյան բուհերի ուսանողների համար դեպի մեր դատա կենտրոն եւ ներկայացնել գերժամանակակից սերվերային հանգույցներն ու տեխնոլոգիական լուծումները»,- հավելել է Հայկ Ֆարամազյանը։
Երկու կառույցների ղեկավարները վստահություն են հայտնել, որ համագործակցությունը կնպաստի ՀՀ-ում հեռահաղորդակցության ոլորտի բարձրակարգ մասնագետների ու կադրերի ձեւավորմանը։

13:35 | 10.04.17 | Новости | 17499
«Ростелеком» и Фонд «Национальный политехнический университет Армении» подписали сегодня меморандум о сотрудничестве.
В компании отметили, что цель сотрудничества – обеспечить практическое применение теоретических знаний студентов университета и приобретение ими профессионального опыта через практику.
«Годы сотрудничества с Национальным политехническим университетом Армении показали, что студенты вуза обладают конкурентными знаниями и способны работать в лучших компаниях сферы, таких как «Ростелеком»», - отметил гендиректор «Ростелеком» в Армении Айк Фарамазян.
В рамках сотрудничества «Ростелеком» передал университету сетевое оборудование Cisco Systems и компьютеры. Также была достигнута договоренность о продолжении диалога между компанией и вузом.
«Уверен, что предоставленные нами высококлассное оборудование Cisco и компьютерная техника будут способствовать совершенствованию знаний студентов относительно современных технологий. Мы неоднократно организовывали экскурсии для студентов армянских вузов в наш дата-центр и представляли им сверхсовременные серверные узлы и технологические решения», - добавил Айк Фарамазян.
Руководители двух учреждений выразили уверенность, что их сотрудничество будет способствовать формированию высококлассных специалистов сферы телекоммуникаций в Армении.