16:41 | 13.10.17 | Նորություններ | 27846
PicsArt ընկերության հայաստանյան գրասենյակում նախօրեին տեղի է ունեցել մեքենայական ուսուցման 28 մասնագետների հավաստագրերի հանձնման արարողությունը:
PicsArt ընկերությունը՝ BetConstruct եւ Ucom ընկերությունների հետ համատեղ, նախաձեռնել էր Հայաստանում առաջին երկարաժամկետ մեքենայական ուսուցման ծրագիրը։ Վեց ամիս տեւողությամբ դասընթացների նպատակն էր Հայաստանում պատրաստել մեքենայական ուսուցման ու արհեստական բանականության մասնագետներ։
Դասընթացներն անցկացվել են Armenian Code Academy-ի (ACA) հայ եւ հատուկ արտերկրից հրավիրված մասնագետների կողմից: Դասընթացի շրջանավարտներն աշխատանքի են անցել PicsArt, BetConstruct եւ Ucom ընկերություններում:
«Մեքենայական ուսուցման մասնագետների առկայությունը նոր հնարավորություններ է ստեղծում ինչպես ընկերությունների եւ տնտեսության զարգացման, այնպես էլ Հայաստանի ՏՏ ոլորտի ապագայի համար»,- ասված է PicsArt-ի տարածած հաղորդագրությունում:

16:41 | 13.10.17 | Новости | 27940
В армянском офисе компании PicsArt накануне прошла церемония вручения сертификатов 28 специалистам по машинному обучению.
Компания PicsArt совместно с компаниями BetConstruct и Ucom осуществила первую долгосрочную программу машинного обучения в Армении. Целью шестимесячного курса была подготовка специалистов по машинному обучению и искусственному интеллекту в Армении.
Занятия проводили армянские специалисты Armenian Code Academy совместно с приглашенными из-за рубежа специалистами. Выпускники курса устроились на работу в компаниях PicsArt, BetConstruct и Ucom.
«Наличие специалистов по машинному обучению создает новые возможности как для развития компаний и экономики, так и для будущего сферы ИТ в Армении»,- говорится в сообщении PicsArt.