11:05 | 08.12.17 | Նորություններ | 11471
Հայկական ստարտափները կարող են դիմել GIST Technology Idea 2018 ամենամյա մրցույթին, որը նախատեսված է զարգացող տնտեսությամբ 136 երկրների գիտության եւ տեխնոլոգիայի նորարարների համար:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը դեկտեմբերի 28-ն է;
Մրցույթի նախնական փուլերի արդյունքում մինչեւ 30 մասնակից կանցնի եզրափակիչ փուլ եւ հնարավորություն կստանա մասնակցել եզրափակչին, որը կկայանա 2018թ. Ստամբուլում՝ Ձեռներեցության միջազգային կոնգրեսի ժամանակ:
Մասնակիցները հնարավորություն կունենան իրենց գաղափարներն ու ստարտափները ներկայացնել հաջողված ներդրողների ուշադրությանն ու ինտենսիվ բիզնես դասընթացներ կանցնեն:
Եզրափակչի հաղթողները կորոշվեն մասնագիտական հանձնաժողովի կողմից եւ կստանան խոշոր դրամական մրցանակներ եւ անհատական մենթորության հնարավորություն:
Այս տարվա նորամուծություններից մեկը մրցույթի նախկին ֆինալիստներից ընտրված մենթորների ցանցն է, որոնք իրենց ընտրած մասնակիցներին կօգնեն հասնել եզրափակիչ փուլ: Alumni-Mentor-ների շարքում է նաեւ Լեւոն Արամյանը, ով իր Immersive Education Solutions ստարտափով 2016 թ. դարձել էր մրցույթի եզրափակչի 30 մասնակիցներից մեկը:
GIST Tech մրցույթը ԱՄՆ պետդեպարտամենտի Global Innovation Through Science and Technology (GIST) նախաձեռնության շրջանակում իրականացվում է Գիտության առաջխաղացման ամերիկյան ասոցիացիայի (AAAS) կողմից:

11:05 | 08.12.17 | News | 10883
Armenian startups are welcome to apply for GIST Technology Idea 2018 annual competition for science and technology entrepreneurs from 136 emerging economies worldwide.
Application deadline is December 28.
Based on the results of the competition, up to 30 participants will be qualified for the final stage, which will be held within the frames of Global Entrepreneurship Congress 2018, Istanbul.
The participants will have the opportunity to pass intensive business courses, as well as introduce their ideas and startups to successful investors.
The winners of the final stage will be determined by professional commission. They will receive significant monetary prizes and the opportunity to get personal mentoring.
One of the novelties of the coming year’s competition is the network of mentors, chosen from previous finalists, who will help their favorite participants to get to the final. Alumni-Mentors involve Levon Aramayn, who was among 30 finalists of GIST Tech 2016 with his Armenian Immersive Education Solutions startup.
The GIST initiative is led by the U.S. Department of State, and the Tech-I competition is implemented by AAAS.