13:02 | 29.01.18 | Նորություններ | exclusive 14825
Joomag ընկերությունը G2 Crowd հարթակի կողմից ընդգրկվել է Սան Խոսե/Սանտա Կլարա շրջանի լավագույն 10 ՏՏ ընկերությունների շարքում՝ Adobe, PayPal, Cisco ընկերությունների հետ միասին, ինչպես նաեւ ստացել «Ցանկալի առաջնորդ» մրցանակը:
Joomag-ից Itel.am-ին հայտնել են, որ G2 Crowd բիզնես լուծումների «կարծիքներ»-ի (review) հարթակում, Joomag-ը դասվել է 2018-ի ձմեռվա լավագույն կոնտենտ մարքեթինգի ծրագրերի թոփ 5 ընկերությունների շարքում:
Հարթակում այսօրվա դրությամբ օգտատերերի 90%-ից ավելին Joomag-ի աշխատանքը գնահատել է 4,5 բալով (5 առավելագույնից): Հարթակում պրոդուկտները գնահատվում են երկու բաղադրիչի հիման վրա՝ հաճախորդի բավարարվածություն եւ շուկայում ներկայացվածություն:
«Հազարավոր ՏՏ ընկերություններ են գործում մեզ հետ այստեղ՝ Սիլիկոնյան հովտում: Կարիք չկա ասել, որ սա չափազանց մրցակցային շուկա է: Բայց սա նաեւ մշակույթ է, որը մեզ պես զարգացել եւ կատարելագործվել է: Դա է պատճառը, որ մենք դարձել ենք ոլորտի առաջատար SaaS (Software as a service) մատակարարներից: Մենք գտել ենք մեր ճիշտ տեղը»,- նշել է Joomag-ի հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Ռուբեն Վարդանյանը:
Joomag ընկերությունը հիմնադրվել է 2009-ին Սիլիկոնյան հովտում՝ 4 հայ ծրագրավորողների կողմից։ Այն համակողմանի լուծումներ է առաջարկում մեծ եւ փոքր բիզնեսներին՝ կոնտենտ մարքեթինգի, թվային հրատարակչության, վաճառքի խթանման եւ կորպորատիվ հաղորդակցության պահանջների բավարարման համար։
Թվային հարթակից օգտվում են Huffington Post, Cosmopolitan, Elle, Harper’s Bazaar, Expedia, Vogue, Levi’s, IBM, KFC եւ ավելի քան կես միլիոն մեծ ու փոքր այլ բիզնեսներ՝ հրապարակումների առցանց ստեղծման, տարածման, վերահսկման եւ վաճառքի համար:

13:02 | 29.01.18 | News | exclusive 14067
Joomag has received G2 Crowd’s Coveted Leader Award and has been included in the TOP 10 list of the Best tech companies in San Jose/Santa Clara, alongside industry giants such as Adobe, PayPal, Cisco.
Itel.am got an information from Joomag, according to which G2 Crowd, the popular business solutions review platform, has placed Joomag on its top 5 list of the best content marketing software of Winter 2018.
As of today, over 90% of users have awarded Joomag a 4.5 rating (out of 5 stars). Products are rated based on two criteria: customer satisfaction (from verified user reviews) and market presence.
“Thousands of high-tech companies are headquartered here with us in the Silicon Valley. Needless
to say, it’s a fiercely competitive market. But it’s also a culture that has evolved and innovated just as much as we have, and that’s exactly why we’ve emerged as an industry-leading SaaS provider. We fit right in,” Founder and CEO at Joomag Ruben Vardanyan said.
4 Armenian programmers founded Joomag in 2009, Silicon Valley. It is an all-in-one digital platform, which offers universal solutions to big and small businesses in the field of content marketing, digital publishing, sales engagement and corporate communications.