Yandex Go հավելվածում այսուհետ օգտատերերը կարող են տեսնել, թե ինչպես է ձևավորվում յուրաքանչյուր ուղևորության արժեքը, ներառյալ բարձր պահանջարկի ժամանակ կիրառվող՝ գնի բարձրացման գործակիցը։
Սա կօգնի օգտատերերին որոշել՝ մեկնել հիմա, սպասել, թե ընտրել այլ փոխադրամիջոց։
Գնի ձևավորման մանրամասների ցուցադրումը ներդրվել է Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողովի հետ ստեղծված համատեղ աշխատանքային խմբի շրջանակում, որի գործունեությունն ուղղված է շուկայի բոլոր մասնակիցների համար առավել կանխատեսելի և բարենպաստ պայմաններ ստեղծելուն։
Գնի մանրամասներում նշվում են մեքենայի մոտեցման արժեքը, բազային սակագինը (երթուղու ընթացքում րոպեների և կիլոմետրերի ընդհանուր արժեքը), գնի բարձրացման գործակիցը, որը կիրառվում է այն ժամանակ, երբ պահանջարկը բարձր է, իսկ պատվերներ իրականացնող վարորդների քանակը՝ քիչ: Մանրամասներում արտացոլվում է նաև հավելյալ հնարավորությունների արժեքը, օրինակ՝ մանկական նստատեղի առկայության կամ ընտանի կենդանու տեղափոխման համար (եթե ընտրված սակագնում հնարավորությունն առկա է)։
Գնի մանրամասները տեսնելու համար անհրաժեշտ է երթուղին և սակագինը ընտրելուց հետո սմարթֆոնի էկրանի ձախ վերին անկյունում սեղմել դրամի նշանի վրա։
Այս փոփոխությունը կօգնի օգտատերերին կողմնորոշվել՝ մեկնել տվյալ պահին, սպասել, օրինակ, մինչ նվազեն խցանումները, իջնի պահանջարկը, կամ ընտրել այլ սակագին։

Пользователи Yandex Go отныне смогут увидеть, из чего складывается цена каждой поездки, включая точный размер повышающего коэффициента во время высокого спроса. Это поможет решить: поехать сейчас, подождать или воспользоваться альтернативным видом транспорта.
Детализация цен была введена в рамках обсуждений с Комиссией по защите конкуренции и интересов потребителей Республики Армения как часть работы совместной рабочей группы, направленной на формирование более прогнозируемых и благоприятных условий для всех участников рынка.
В детализации цены отражены стоимость подачи автомобиля, базовый тариф (суммарная стоимость минут и километров по маршруту), размер коэффициента, применяемого в случаях нехватки доступных к выполнению заказов автомобилей при повышенном спросе. Также отражается стоимость дополнительных опций, например детского кресла или перевозки животных (при их выборе в соответствующем тарифе). Чтобы увидеть детализацию, нужно нажать на значок драма в левом верхнем углу экрана смартфона после выбора маршрута поездки и тарифа.
Детализация цены поможет пользователям принять решение: поехать сейчас, подождать, пока, например, уменьшатся пробки или спадет повышенный спрос, либо выбрать другой тариф.