11:12 | 10.08.09 | Նորություններ | 4122
Արշավը, որի գլխավոր հովանավորը ADC ինտերնետ պրովայդերն էր, կոչվում էր Climbing the Dream եւ նվիրված էր երկու պատմական տարեդարձերի` դեպի Արարատ առաջին արշավի 180-ամյակին եւ Խաչատուր Աբովյանի 200-ամյակին:
180 տարի առաջ` 1829թ. սեպտեմբերի 27-ին, Դորպատի (այժմ` Տարտու) համալսարանի պրոֆեսոր Իոհան Ֆրիդրիխ Պարրոտը եւ Խաչատուր Աբովյանը պատմության մեջ առաջին անգամ հասան Արարատի գագաթը: Այս տարվա հոկտեմբերի 15-ին Հայաստանում կնշվի Խաչատուր Աբովյանի 200-ամյակը:
Մեդիամաքսի փոխտնօրեն Կարեն Անտոնյանը օգոստոսի 4-ին Արարատի գագաթին բարձրացրել է Հայաստանի Հանրապետության պետական դրոշը, Մեդիամաքսի եւ ADC-ի դրոշները:
“Արարատ բարձրանալը մեր վաղեմի երազանքն էր, եւ մենք շնորհակալ ենք ADC ընկերությանը, որը մեզ օգնեց այն իրականություն դարձնել”, - ասել է Մեդիամաքսի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
Մեդիամաքսի թիմի կազմում Արարատ են բարձրացել նաեւ սպորտային լրագրող Աշոտ Լեւոնյանը եւ Հայաստանում ծնված STA ընկերությունների լատվիական խմբի նախագահ Պավել Սայադովը:

11:12 | 10.08.09 | Новости | 4995
Экспедиция, генеральным спонсором которой выступил интернет-провайдер ADC, называлась Climbing the Dream и была посвящена двум историческим датам - 180-летию первого восхождения на Арарат и 200-летию классика армянской литературы Хачатура Абовяна.
180 лет назад, 27 сентября 1829 года, профессор Дерптского (Тартусского) университета Иоганн Фридрих Паррот и Хачатур Абовян совершили первое в истории восхождение на Арарат. 15 октября этого года в Армении отметят 200-летие Хачатура Абовяна.
Заместитель директора Медиамакс Карен Антонян поднял 4 августа на вершине Арарата национальный флаг Республики Армения, флаги Медиамакс и ADC.
«Восхождение на Арарат было нашей давней мечтой, и мы благодарны компании ADC, которая помогла сделать ее реальностью»,- сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.
В составе команды Медиамакс на вершину Арарата поднялись также спортивный журналист Ашот Левонян и уроженец Армении, президент латвийской группы компаний STA Павел Саядов.