14:00 | 16.10.09 | Նորություններ | 4054
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Օրանժ Արմենիա” (Orange ապրանքանիշ) եւ “ԱրմենՏել” (Beeline ապրանքանիշ) ընկերությունները ստորագրել են ցանցերի փոխկապակցման մասին պայմանագիր, որով երկու օպերատորները սահմանում են իրենց ցանցերի փոխկապակցման կոմերցիոն եւ տեխնիկական պայմանները:
Ինչպես ասվում է երկու ընկերությունների համատեղ մամլո հաղորդագրությունում, “Օրանժ Արմենիա” ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան եւ “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն հայտնել են, որ արդեն սկսվելու է փոխկապակցման տեխնիկական փորձարկումը` նշելով, որ բանակցություններն անցել են գործընկերային մթնոլորտում:
Երկու ընկերությունների ղեկավարները վստահություն են հայտնել, որ “ապագայում եւս համագործակցությունը կլինի արդյունավետ, առողջ մրցակցության սկզբունքներով”:

14:00 | 16.10.09 | Новости | 4215
Ереван /Медиамакс/. «Оранж Армения» (торговая марка Orange) и «АрменТел» (торговая марка Beeline) подписали соглашение об интерконнекте, регулирующее технические и коммерческие условия взаимосвязи сетей двух операторов.
Как говорится в совместном пресс-релизе двух компаний, гендиректоры «Оранж Армения» Бруно Дютуа и «АрменТел» Игорь Климко отметили, что оба оператора приступят к техническому испытанию интерконнекта, подчеркнув, что переговоры прошли в конструктивной и партнерской атмосфере.
Главы двух компаний «выразили уверенность, что и в будущем сотрудничество будет продуктивным, основанным на принципах здоровой конкуренции».