10:19 | 22.01.10 | Նորություններ | 3912
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia բջջային օպերատորը հատկացրել է 8 մլն դրամ Լոռու մարզի Վահագնաձոր սահմանամերձ գյուղի մանկապարտեզի վերանորոգման համար:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են Orange Armenia-ի մամուլի ծառայությունում, շենքային վատ պայմանների եւ ջրի բացակայության պատճառով մի քանի տարվա անգործությունից հետո այժմ մանկապարտեզը կարող է ընդունել 30 երեխա:
“Ցանկացած երկրի ապագա հաջողությունները կախված են երեխաների նկատմամբ մեր ներկայիս ուշադրությունից: Երեխաների զարգացմանն ուղղված ծրագրերը կարելի է համարել իրական երկարաժամկետ ներդրում”,- ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ընկերության մամուլի ծառայությունում նշել են, որ 2010 թվականին Orange-ը մտադիր է հայաստանյան մի շարք սահմանամերձ գյուղերի մանկապարտեզներ ապահովել կահույքով եւ անցկացնել ջեռուցում, ինչպես նաեւ աջակցել համայնքային կենտրոնների վերականգնմանը: Իր բարեգործական ծրագրերը Orange Armenia-ն իրականացնում է “Շեն” կազմակերպության հետ համագործակցությամբ:

10:19 | 22.01.10 | News | 3890
Yerevan /Mediamax/. Orange Armenia mobile connection operator allocated 8mln AMD for the repair of a kindergarten in bordering Vahagnadzor village of Lori marz.
Mediamax was informed in the press service of Orange Armenia that after a few years of inactivity because of a sad state of the building and lack of water, the kindergarten may host 30 children now.
“The future achievements of any country depend on our today’s attention towards children. Programs, aiming at developing children, may be considered real long-term investment”, General Director of Orange Armenia Bruno Duthoit stated.
The press service of the company noted that in 2010 Orange intends to provide a number of bordering Armenian village kindergartens with heating and furniture and assist reestablishment of community centers. Orange Armenia realizes its philanthropic programs in cooperation with “Shen” organization.