10:19 | 22.01.10 | Նորություններ | 3912
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia բջջային օպերատորը հատկացրել է 8 մլն դրամ Լոռու մարզի Վահագնաձոր սահմանամերձ գյուղի մանկապարտեզի վերանորոգման համար:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են Orange Armenia-ի մամուլի ծառայությունում, շենքային վատ պայմանների եւ ջրի բացակայության պատճառով մի քանի տարվա անգործությունից հետո այժմ մանկապարտեզը կարող է ընդունել 30 երեխա:
“Ցանկացած երկրի ապագա հաջողությունները կախված են երեխաների նկատմամբ մեր ներկայիս ուշադրությունից: Երեխաների զարգացմանն ուղղված ծրագրերը կարելի է համարել իրական երկարաժամկետ ներդրում”,- ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ընկերության մամուլի ծառայությունում նշել են, որ 2010 թվականին Orange-ը մտադիր է հայաստանյան մի շարք սահմանամերձ գյուղերի մանկապարտեզներ ապահովել կահույքով եւ անցկացնել ջեռուցում, ինչպես նաեւ աջակցել համայնքային կենտրոնների վերականգնմանը: Իր բարեգործական ծրագրերը Orange Armenia-ն իրականացնում է “Շեն” կազմակերպության հետ համագործակցությամբ:

10:19 | 22.01.10 | Новости | 3947
Ереван /Медиамакс/. Мобильный оператор Orange Armenia выделил 8 млн драмов на ремонт детского сада в приграничном селе Ваагнадзор Лорийского марза.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Orange Armenia, после нескольких лет бездействия по причине плохого состояния здания и отсутствия воды, теперь детский сад может принять 30 детей.
«Будущие успехи любой страны зависят от нашего сегодняшнего внимания к детям. Программы, направленные на развитие детей, можно считать настоящей долгосрочной инвестицией», - сказал гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа.
В пресс-службе компании отметили, что в 2010 году Orange намерен провести отопление и обеспечить мебелью детские сады в ряде приграничных армянских сел и содействовать восстановлению общинных центров. Свои благотворительные программы Orange Armenia осуществляет в сотрудничестве с организацией «Шен».