15:10 | 19.04.11 | Նորություններ | 4652
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Orange-ը ներկայացրեց նոր սակագնային պլան «Խոսենք» կանխավճարային ձայնային ծառայությունների բաժանորդների համար:
Այն անկախ գտնվելու վայրից առաջարկում է միասնական սակագին Հայաստանի եւ Արցախի շարժական եւ ֆիքսված բոլոր ցանցերի օպերատորների բոլոր բաժանորդների հետ խոսելու համար:
Նոր սակագնային պլանը, որը կրում է «Պարզ» անունը, առաջարկում է նաեւ միեւնույն 20 դրամ սակագինը կարճ հաղորդագրությունների, MMS-ների եւ շարժական ինտերնետի համար:
«Սա բեկումնային առաջարկ է Հայաստանում շարժական հեռախոսակապի ոլորտում եւ նոր փիլիսոփայության, նոր մոտեցման ու նոր փուլի սկիզբն է: Բազմաթիվ ժամանակավոր առաջարկներ ներկայացնելուց հետո, որոնք ի դեպ մեծ արձագանք գտան եւ որոնցից հազարավոր բաժանորդներ օգտվեցին, մենք այսօր մտածում ենք արմատական փոփոխության մասին: Այս սակագնային պլանն այն է, ինչ մինչ օրս պակասել է Հայաստանյան հեռահաղորդակցության շուկայում. պարզություն եւ ոչ մի ավելորդ միտք, թե քանի դրամով եք զանգում որ ընկերոջը կամ որ ծանոթին», - ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Մեր ուսումնասիրությունները ցույց են տվել, որ չնայած սակագների մատչելիությանն ու սակագնային պլանների հասկանալի կառուցվածքին` մեր բաժանորդների մի որոշ հատված պարզապես չի սիրում ու չի ցանկանում ստիպված լինել մտապահել, թե որ բաժանորդի հետ ինչ սակագնով է խոսում, ինչ արժե մեկ մեգաբայթ շարժական ինտերնետը կամ ինչ արժե մեկ MMS-ը: Այս սակագնային պլանը նրանց համար է: Սրանք իհարկե նախեւառաջ այն բաժանորդներն են, ովքեր աշխատանքի բերումով զանգեր են կատարում բազմաթիվ ուղղություններով: Միայն մեկ թիվ` 20 դրամ` նույն սակագինը Հայաստանում եւ Արցախում բոլորի հետ խոսելու համար», - ասաց Orange-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Orange-ի նոր բաժանորդները կարող են անվճար ընտրել «Պարզ» սակագնային պլանը առաջին զանգը կատարելիս, իսկ նրանք, ովքեր արդեն «Խոսենք» կանխավճարային ծառայության բաժանորդն են, կարող են իրենց ներկայիս սակագնային պլանից անվճար անցում կատարել «Պարզ» սակագնային պլանին` միանվագ հաշիվը լիցքավորելով 1500 դրամով:

15:10 | 19.04.11 | Новости | 4737
Ереван/Медиамакс/. Orange Armenia представил сегодня новый тарифный план для абонентов предоплатной услуги “Поговорим”, предусматривающий единый тариф (20 драмов/минута) для звонков на все мобильные и фиксированные сети Армении и Арцаха.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, столько же будут стоить SMS и MMS сообщения на другие сети, а также 1 мегабайт мобильного интернета.
«Это революционное предложение в области мобильной телефонии Армении и является началом нового подхода, новой философии и нового этапа. Этот тарифный план является именно тем, чего до сих пор не хватало телекоммуникационному рынку Армении: простота и отсутствие размышлений, за сколько вы позвонили своему другу или знакомому», - сказал гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа.
Директор по маркетингу Orange Armenia Арам Мкртчян сообщил, что исследование компании выявило определенный сегмент абонентов, которые недовольны тем, что вынуждены постоянно вспоминать, во сколько обойдется звонок, MMS-сообщение, либо 1 Мб интернета.
«Этот тарифный план именно для них. Это, в первую очередь, те абоненты, которые звонят по многим направлениям», - отметил Арам Мкртчян.
В пресс-службе компании сообщили, что новые абоненты могут выбрать новый тарифный план бесплатно, а текущим абонентам тарифного плана «Поговорим» для перехода на новый план следует единовременно пополнить счет на 1500 драмов.