15:10 | 19.04.11 | Նորություններ | 4652
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Orange-ը ներկայացրեց նոր սակագնային պլան «Խոսենք» կանխավճարային ձայնային ծառայությունների բաժանորդների համար:
Այն անկախ գտնվելու վայրից առաջարկում է միասնական սակագին Հայաստանի եւ Արցախի շարժական եւ ֆիքսված բոլոր ցանցերի օպերատորների բոլոր բաժանորդների հետ խոսելու համար:
Նոր սակագնային պլանը, որը կրում է «Պարզ» անունը, առաջարկում է նաեւ միեւնույն 20 դրամ սակագինը կարճ հաղորդագրությունների, MMS-ների եւ շարժական ինտերնետի համար:
«Սա բեկումնային առաջարկ է Հայաստանում շարժական հեռախոսակապի ոլորտում եւ նոր փիլիսոփայության, նոր մոտեցման ու նոր փուլի սկիզբն է: Բազմաթիվ ժամանակավոր առաջարկներ ներկայացնելուց հետո, որոնք ի դեպ մեծ արձագանք գտան եւ որոնցից հազարավոր բաժանորդներ օգտվեցին, մենք այսօր մտածում ենք արմատական փոփոխության մասին: Այս սակագնային պլանն այն է, ինչ մինչ օրս պակասել է Հայաստանյան հեռահաղորդակցության շուկայում. պարզություն եւ ոչ մի ավելորդ միտք, թե քանի դրամով եք զանգում որ ընկերոջը կամ որ ծանոթին», - ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Մեր ուսումնասիրությունները ցույց են տվել, որ չնայած սակագների մատչելիությանն ու սակագնային պլանների հասկանալի կառուցվածքին` մեր բաժանորդների մի որոշ հատված պարզապես չի սիրում ու չի ցանկանում ստիպված լինել մտապահել, թե որ բաժանորդի հետ ինչ սակագնով է խոսում, ինչ արժե մեկ մեգաբայթ շարժական ինտերնետը կամ ինչ արժե մեկ MMS-ը: Այս սակագնային պլանը նրանց համար է: Սրանք իհարկե նախեւառաջ այն բաժանորդներն են, ովքեր աշխատանքի բերումով զանգեր են կատարում բազմաթիվ ուղղություններով: Միայն մեկ թիվ` 20 դրամ` նույն սակագինը Հայաստանում եւ Արցախում բոլորի հետ խոսելու համար», - ասաց Orange-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Orange-ի նոր բաժանորդները կարող են անվճար ընտրել «Պարզ» սակագնային պլանը առաջին զանգը կատարելիս, իսկ նրանք, ովքեր արդեն «Խոսենք» կանխավճարային ծառայության բաժանորդն են, կարող են իրենց ներկայիս սակագնային պլանից անվճար անցում կատարել «Պարզ» սակագնային պլանին` միանվագ հաշիվը լիցքավորելով 1500 դրամով:

15:10 | 19.04.11 | News | 4643
New tariff, independently from where the customer is, offers one and unique tariff to call the subscribers of all mobile and fixed networks in Armenia and Artsakh.
The new tariff plan, which due to its simplicity bears the name "Simple", also offers the same 20 AMD tariff for SMSs, MMSs and mobile internet.
Bruno Duthoit, Orange CEO, said: "This offer marks a turning point in mobile telecom market of Armenia and the start of a new philosophy, new approach and a new stage. After having presented numerous promo offers, which, by the way, found great demand among our customers and thousands of them benefited of them, now we are thinking of bringing radical changes into the Armenian telecom market. This tariff plan is what so far missing in the Armenian telecom market. It’s simple and no need to think at what price we are calling friends or acquaintances".
Aram Mkrtchyan, Orange Marketing Director, said: "Our market researches showed that in spite of tariff affordability and clear structure of tariff plans, a certain group of our subscribers simply do not want to bear in mind at what price they call the subscribers of other networks or how much 1MB mobile internet or 1 MMS is. This tariff plan is tailored for them. These are first of all those subscribers who, due to business necessity, make calls to different directions. One figure only to remember - 20 AMD, the same tariff to speak to everyone in Armenia and Artsakh".
Orange new subscribers can choose free of charge the "Simple" tariff plan by making the first call, and those, who are already subscribers of "Let’s Talk" prepaid service, can migrate free of charge from their current tariff plan to "Simple" tariff plan by recharging their account by 1500 AMD flat rate.