16:09 | 25.10.13 | Նորություններ | 4210
ԱրմենՏել ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը Beeline) եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամը հայտարարե են «Գործի´ր հանուն քո ապագայի» ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ծրագրի նպատակն է ներառական թատերական խմբի միջոցով խթանել հատուկ կարիքներով երեխաների ինտեգրումը հասարակություն` ուսումնական ծրագրերի եւ արվեստի թերապիայի միջոցով:
«Մենք ենք» ներառական թատերական խումբը ստեղծվել է «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցությամբ 2012թ-ին: Այս տարի նոր ծրագրում կընդգրկվեն 25-35 հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաներ: «Գործի´ր հանուն քո ապագայի» ծրագրի շրջանակում նոր ներկայացումը կբեմականացվի Երեւանում, Թալինում, Ապարանում եւ Գյումրիում: Ծրագրի ավարտին վերջին ներկայացումը կբեմականացվի Երեւանի պետական տիկնիկային թատրոնում:
«ԱրմենՏել» ընկերության սոցիալական պատասխանատվության մեջ առանցքային տեղ է զբաղեցնում աջակցությունն այնպիսի ծրագրերին, որոնց հիմնական նպատակն է օգնել մարդկանց փոխել իրենց կյանքը դեպի լավը: Ուրախ ենք, որ ներառական թատերական խմբի գործունեությունը դրական մեծ արձագանքի արժանացավ հասարակության լայն շրջանակներում եւ խթանեց մտավոր եւ ֆիզիկական ունակությունների եւ կարողությունների զարգացումը հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաների շրջանում՝ նպաստելով նրանց ինտեգրմանը հասարակություն»,- ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«ԱրմենՏել» ընկերությունը Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ համատեղ սոցիալական ծրագրեր է իրականացնում 2011-ից ի վեր:

16:09 | 25.10.13 | Новости | 4257
АрменТел (торговая марка Beeline) и Фонд детского развития объявили о начале социального проекта «Действуй во благо своего будущего».
Целью проекта является содействие интеграции в общество детей с особыми потребностями при помощи инклюзивной театральной труппы, обучающих программ и арт-трапии.
Детская инклюзивная театральная труппа «Мы» создана при содействии АрменТел в 2012 году. Театральные постановки в рамках проекта пройдут в Ереване, Талине, Апаране и Гюмри. Последняя постановка состоится на сцене ереванского Государственного кукольного театра им. Ов.Туманяна.
«Основной приоритет в социальной стратегии компании «АрменТел» отдан проектам, которые помогают изменить жизнь к лучшему. Я рад, что деятельность детской театральной труппы получила множество положительных отзывов широких кругов общества и помогла развитию умственных, вербальных и физических способностей у детей с особыми потребностями. Являясь свидетелями яркого результата, мы продолжаем активное участие в реализации социальных программ», - отметил гендиректор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
АрменТел реализует социальные программы совместно с Фондом детского развития начиная с 2011 года. В рамках сотрудничества 10 детей, нуждающиеся в неотложных хирургических операциях, получили квалифицированную медицинскую помощь в клиниках Еревана и вернулись к полноценной жизни.